اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 16 فروردین 1399
04 فروردین 1399 04 فروردین 1399
12:26 12:26

به چه طریق می توان دمنوش گیاهی سالم مهیا کرد

هر شخص با توجه به سلیقه و ذایقه و یا بیماری ها یا ضرورت بدنی خویش ( وحتی بر اساس اقتضای هر فصل ) از این دمنوش های گیاهی استفاده میکند. با به کار بردن کمی ذوق وداشتن اطلاع کافی از خواص گیاهان می توانید ترکیبات مختلفی از این دمنوشها را فراهم کنید؛ برای مثال اگر با میل کردن دمنوش بادرنجبویه احساس می کنید مبتلا به افزایش فشار خون می شوید؛ با اضافه کردن چند برگ چای ترش به دمنوش خود، در کنار رفع مشکل، یک چای جدید با طعمی متفاوت را میتوان آزمایش کرد.روش فراهم ساختن صحیح دمنوش های گیاهی چگونه است؟
برای تهیه دمنوش های گیاهی می توانید از قسمتهای مختلف گیاه از جمله: گل هاو گلبرگ ها، ساقه و ریشه و دانه های گیاه در آب داغ استفاده نمود. به این ترتیب مواد غذایی و قسمت های فعال گیاه که برای سلامتی مفید هستند آزاد و منجر به ایجاد یک دمنوش قوت بخش خواهند شد.
یک دمنوش از سه جز تشکیل می شوند: تشکیل دهنده فعال گیاه، پشتیبان و کاتالیزور که در واقع این جز فعال است که به شما قوت و تسکین درد و سلامتی هدیه می دهد.
ماده پشتیبان نیز باید بر یک سیستم عضو یا ناحیه بدن تاثیر بگذارد، مثلا ضد التهاب، آرام بخش و یا تحریک کننده .جز کاتالیست، مزه یا شیرینی را نشان می دهد تا مورد رضایت قرار گیرد به عبارت دیگر، بسیاری از کارشناسان توصیه می کنند که سه بخش فعال، 2 بخش پشتیبان و 1 بخش کاتالیزور را باهم مخلوط کنند.
این سبب برپایی یک تعادل کاملاً متعادل می شود که بسیار خوب است و نتایج سلامتی بهبود یافته را ارایه می دهد.
عوارض جانبی دمنوش های گیاهی
دم نوش های گیاهی به علت اثر بخشی قوی مواد فعال، واکنش های آلرژیک بالقوه، تشخیص اشتباه گیاهان، مصرف بیش از حد و واکنش دارویی، با اثرات جانبی مشخص همراه می شوند.در این قسمت به بررسی عوارض دمنوش های گیاهی می پردازیم .
گیاهان سمی: اینک اغلب گیاهان برای استفاده انسان ایمن هستند، اما گیاهان سمی هم مقدوراست در ساختارایمن اشتباه وارد شوند.
آلرژی: همان طور که می دانید گیاهان و دانه ها گستره زیادی از گونه ها و خانواده ها را تشکیل می دهند که هر یک خواص و کاربرد خاص خود را دارند. به همین دلیل بسیاری از واکنش های انسان نسبت به این گیاهان که در اصطلاح آلرژی گفته می شود به دلیل همین خواص گوناگون این دمنوش ها است.
عکس العمل های آلرژیکی می تواند از اسهال و یا التهاب، مشکلات تنفسی، استفراغ، تب، خارش پوست و دیگر علائم جدی دیگر متفاوت باشند.
بهره برداری به میزان متوسط
گیاهان به دلیل مواد اولیه و مواد شیمیایی فعال خود مرد بهره جویی قرار می گیرند؛ در مقدارهای کم، آن ها معمولا ایمن هستند، اما استفاده بیش از اندازه می تواند منجر به مسموممیت و اثرات جانبی منفی شود.در اکثر اوغات مقدار کمی چای (1 تا 2 فنجان در روز) برای لذت بردن از فواید سلامتی آن، کفایت می کند.
دمنوش های گیاهی و تداخلات دارویی
اگر در حال حاضر داروهای شیمیایی مصرف می کنید، بهتر است قبل از مصرف دم نوش های گیاهی به پزشک خود اطلاع دهید.

اخبار مرتبط

icon news

تبیین خواص دم‌نوش گیاهی

چنانچه مبتلابه بیماری‌هایی هستید که شمارا رها نمی‌کند برای تسکین آن ها می توانید از د...

خشک کردن میوه برای دمنوش

جهت خشک کردن میوه برای دم‌نوش، ابتدا آن را با رنده درشت میوه رنده کرده، سپس آن را خشک...

بهترین نوشیدنی های هنگام خواب برای خلاص شدن از چربی شکم

هنگام خوابیدن برای کاهش سریع چربی شکم این نوشیدنی­ها را بنوشید.هیچ کس منکر این مسئله ...

دمنوش های پاییزی

فصل پاییز شب ها معمولاً سرد و مرطوب و روزها گرم و خشک است. این خشکی و تغییر دما نشان ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news