اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 11 فروردین 1399
02 فروردین 1399 02 فروردین 1399
16:45 16:45

جنگ شرکت های بزرگ خودروسازی با ویروس کرونا

بسیاری از شرکت های بزرگ خودروسازی در سطح جهان تدابیر ویژه ای را جهت مبارزه با ویروس کرونا برگزیده اند.

به گزارش سلام نو، تعدادی از نام‌های بزرگ خودروسازی در جهان برای مبارزه قدرتمندانه با ویروس کرونا و جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر این بیماری در سطح جهان گروهی ویژه را تشکیل دادند.

در این گروه بزرگ از خودروسازان نام‌های مطرحی هم فیات، جنرال موتورز، فورد و کرایسلر دیده می‌شود. این شرکت‌ها علاوه بر اتخاذ تصمیم‌های مناسب برای حفظ سلامتی کارکنان خود کارگروهی ویژه را تشکیل دادند تا با اجرای دستورات صادرشده از سوی سازمان جهانی بهداشت مردم در کشورهای مختلف را برای مبارزه صحیح و اصولی با ویروس کرونا راهنمایی کنند.

برخی از سیاست‌مداران کشورهای آسیایی برای همکاری با این گروه از خودروسازان اعلام آمادگی کردند. با توجه به روند شیوع این بیماری در سراسر جهان به‌ویژه در غرب آسیا و اروپا باید هرچه سریع‌تر اقداماتی مناسب برای مبارزه با بیماری در نظر گرفته شود. قطعاً رعایت اصول بهداشت فردی و عمومی مهم‌ترین نکته برای مبارزه با ویروس کرونا است.

کشورهای مختلف جهان می‌توانند با تبعیت از الگوی چینی‌ها در مسیر جنگ با ویروس کرونا، گسترش آن را کنترل و حتی متوقف کنند. یکی از اعضای گروه خودروسازان در مصاحبه با نشریه‌ای پزشکی گفت: کارگروه ویژه خودروسازان همه روش‌ها برای مقابله با بیماری کرونا را مطالعه کرده و تلاش می‌کنیم تا با اقدامات خود به یاری مردم بشتابیم.

انجام آزمایش‌های تب‌سنجی و تنفس، ضدعفونی محل‌های کار و رفت‌وآمد کارمندان، نصب تابلوهای آگاهی‌دهنده در مورد بیماری و مواردی دیگر ازجمله فعالیت‌هایی است که گروه خودروسازان در حال حاضر مشغول انجام آن هستند. متخصصان ویروس‌شناسی و بیماری‌های عفونی که در این گروه حضور دارند در تلاش هستند تا اطلاعات مردم در مورد ویروس کرونا را افزایش داده و تفاوت‌های آن با بیماری آنفلوآنزا را بیان کنند.

/آنا

اخبار مرتبط

icon news

شرکت اپل به دنبال شناسایی بیماران مبتلا به ویروس کرونا

به دنبال شیوع و گسترش ویروس کرونا شرکت اپل جهت شناسایی مبتلایان به ویروس کرونا سایت ر...

افزایش حملات هکری به رایانه‌های خانگی پس از شیوع کرونا

بر اساس آخرین تحقیقات میزان حملات هکری به رایانه های خانگی پس از شیوع ویروس کرونا افز...

سرقت بیت کوین در روزهای کرونایی با کدهای کیو آر جعلی

با توجه به شیوع و گسترش ویروس کرونا در سراسر جهان بیت کوین در تیررس هکرها با کدهای کی...

هشدار سازمان جهانی بهداشت در خصوص رابطه استعمال دخانیات و کرونا

سازمان جهانی بهداشت به افراد سیگاری در خصوص ابتلا به ویروس کرونا هشدار داد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news