اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 11 فروردین 1399
02 فروردین 1399 02 فروردین 1399
20:13 20:13

دستگاهی که شیوع کرونا را پیش‌بینی می‌کند

با شیوع کرونا در نقاط مختلف دنیا، شرکت‌های مختلف سعی می‌کنند روند شیوع ویروس کرونا را پیش‌بینی کنند تا کمکی به سلامت همه مردم شود.

به گزارش سلام نو، یکی از این شرکت‌ها به نام کینسا که تب‌سنج هوشمند تولید می‌کند، اخیرا داده‌های دستگاه‌های خود در آمریکا را منتشر کرده که امیدوار است بتوان به کمک آن، روند شیوع ویروس را تخمین زد.

کینسا

یکی از علائم بارز بیماری کووید-۱۹، تب بالا و ناگهانی است. به همین دلیل این کمپانی عقیده دارد به کمک داده‌هایی که از دستگاه‌های خود جمع‌آوری می‌کند، می‌تواند روند شیوع آن را در آمریکا پیش‌بینی کند. البته لازم به ذکر است که علائم ویروس کرونا با بیماری‌های فصلی همچون سرماخوردگی و آنفلوآنزا همپوشانی دارد و این عامل، کار را برای تحلیل داده‌ها سخت می‌کند.

کینسا

کینسا در نقشه‌ای که ارائه می‌‌کند، کمی خلاقیت به خرج داده و بخش مخصوصی را برای بیماری‌هایی با علائم غیر معمول طراحی کرده است. در این بخش خود کمپانی کینسا سعی کرده تا روند شیوع بیماری را پیش‌بینی کند. نکته جالب اینجاست که نتایج به دست آمده از پیش‌بینی‌های این کمپانی، نسبت به داده‌های سال قبل تطابق دارد. این کمپانی در وب سایت خود نوشته است:

داده‌های تجمع‌شده و غیر قابل شناسایی، غنی از اطلاعاتی است که نحوه شیوع ویروس را در زمان و مکان مشخصی پیش‌بینی می‌کند. این کار به سازمان‌های مرتبط این امکان را می‌دهد تا پیش از شیوع گسترده کرونا در آن مناطق، اخطارهای لازم را ابلاغ و از شیوع آن جلوگیری کنند.

کینسا

با وجود این که در رابطه با تعداد واقعی مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا اختلافاتی وجود دارد، داده‌های به دست آمده توسط کمپانی کینسا، با دیگر پایگاه داده معتبر دانشگاه جان هاپکینز، تطابق دارد. در نهایت می‌توان به این نتیجه رسید که داده‌های جمع‌آوری شده توسط تب‌سنج‌های هوشمند شخصی می‌تواند شیوع ویروس کرونا را به خوبی پیش‌بینی کنند.

/دیجیاتو

اخبار مرتبط

icon news

حساسیت های فصلی و شباهت و تفاوت های آن با ویروس کرونا

شباهت و تفاوت هایی میان ویروس کرونا و حساسیت های فصلی وجود دارد که در روزهای کرونایی ...

قرارگرفتن ایستگاه فضایی جدید در مدار کره ماه

با قرار گرفتن ایستگاه فضایی بین المللی در روزهای پایانی مفید خود پایگاه قمری Gateway ...

کیت تست خانگی کرونا ابداع شد+عکس

شرکت ابوت تست خانگی کرونا ابداع کرده که در عرض ۵ دقیقه می‌تواند ابتلای افراد به بیمار...

گوگل چقدر برای مبارزه با کرونا کمک کرد؟

گوگل برای مبارزه با کروناویروس بیش از 800 میلیون دلار کمک می‌کند.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news