اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 11 فروردین 1399
03 فروردین 1399 03 فروردین 1399
20:19 20:19

هشتمین نوزاد کرونایی در بابل به دنیا آمد

 امروز یکشنبه هشتمین نوزاد از مادر باردار مشکوک به کرونا  در بیمارستان مرحوم میناگر بابل به دنیا آمد.

 

تولد نوزاد کرونایی در بابل / مادر 37 ساله با تنگی نفس به بیمارستان رفت

به گزارش  سلام نو، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بابل اعلام کرد که مادر باردار ۳۷ ساله اهل بابلسر که با علائم تب، تنگی نفس و سرفه به بیمارستان مراجعه کرد ، پس از انجام سی تی اسکن و آزمایشات مربوطه احتمال ابتلاء به بیماری کرونا در وی بسیار بالا ارزیابی و در بیمارستان میناگر بستری شد.

زایمان این مادر باردار توسط تیم زنان و زایمان دانشگاه به سرپرستی خانم دکتر مهدی‌نیا متخصص زنان و زایمان و کادر مامایی بیمارستان میناگر با موفقیت انجام شد و نوزاد پسر با وزن ۲ کیلو و ۸۰۰ گرم به دنیا آمد.

نوزاد سومین فرزند خانواده است و در بیمارستان آیت الله روحانی بابل تحت مراقبت های پزشکی قرار دارد. این مادر هم پس از زایمان در بیمارستان میناگر تحت نظر قرار دارد و حال عمومی وی مساعد اعلام شد.

اولین نوزاد از مادر مشکوک به کرونا روز ۱۱ اسفندماه جاری در بیمارستان میناگر بابل به دنیا آمد و تاکنون بعد از ۲۲ روز هشتمین نوزاد نیز پا به این جهان گذاشت.

در حال حاضر بیماران مشکوک به کرونای بستری در بیمارستان های بابل به ۳۲۰ نفر کاهش یافته است و ۱۵۰ تخت در بیمارستان های شهرستان در صورت نیاز به بستری بیماران مشکوک به این ویروس خالی است.

دانشگاه علوم پزشکی بابل هفت بیمارستان آموزشی درمانی شامل بیمارستان آیت الله روحانی ، شهید یحیی نژاد ، شهید بهشتی ، بیمارستان ۱۷ شهریور مرزیکلا ، بیمارستان کودکان امیرکلا ،مرکز ناباروری فاطمه الزهرا و همچنین بیمارستان پرتو درمانی شهید رجایی بابلسر را زیر پوشش دارد.

شهرستان بابل دروازه ورودی بیماری کرونا به مازندران بود و با شناسایی ۲ شهروندی که به قم سفر داشتند و قرنطینه کردن آنها در بیمارستان ، شیپور ورود کرونا به مازندران را به صدا در آوردند.

در جدیدترین گزارش ارائه شده از سوی رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل، تاکنون ۱۰ هزار بیمار مشکوک به ویروس کرونا از سوی مراکز درمانی این شهرستان پذیرش شدند.

شهرستان ۵۳۱ هزار نفری بابل که دارای شش بخش و هفت شهر می باشد از دو هفته پیش تاکنون در وضعیت قرمز قرار گرفت و از مردم خواسته شد برای شکست کرونا از خانه خارج نشوند.

بیمارستان میناگر بابل بعنوان مرکز پذیرش مادران باردار مشکوک به کرونا در این شهرستان می باشد.

/رکنا

اخبار مرتبط

icon news

حال 2 نوزاد مبتلا به کرونا گیلان

سید حسن میری معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از بهبود دو نوزاد چهار و ۱۴ روزه ک...

کرونا یک پزشک را در پاکدشت کشت

محمدرضا اسماعیلی مسؤول اداری درمانگاه پلی‌تکنیک تأمین اجتماعی، بر اثر ابتلا به کرونا ...

کرونا بازیکن تیم ملی فوتبال اسپانیا را کشت + عکس

خوزه لوئیس کاپون بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال اسپانیا و پیشکسوت تیم فوتبال اتلتیکومادری...

این روش درمانی در مبتلایان به کرونا در قم جواب داد+جزییات

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی قم، از بهبود مبتلایان به کرونا در قم با است...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news