اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 10 خرداد 1399
07 فروردین 1399 07 فروردین 1399
09:58 09:58

راه های ساده برای از دست دادن چربی شکم

داشتن مقدار زیادی چربی در ناحیه شکم با بیماری هایی مانند دیابت نوع 2 و بیماری های قلبی مرتبط است. به همین دلیل، از بین بردن چربی شکم فواید زیادی برای سلامتی دارد و می تواند، به شما در داشتن زندگی طولانی تر کمک کند.

چربی شکم معمولاً با اندازه گیری دور کمر تخمین زده می شود. این کار با یک نوار ساده اندازه گیری می شود و به راحتی در خانه قابل انجام است. هر اندازه ای بالاتر از 40 اینچ (102 سانتی متر) در مردان و 35 اینچ (88 سانتی متر) در زنان به عنوان چاقی شکمی شناخته می شود.

اگر مقدار زیادی چربی اضافی در اطراف کمر دارید، پس باید برای از بین بردن آن تلاش کنید. چند راهکار اثبات شده وجود دارد، که چربی ها را در ناحیه شکم بیشتر از سایر مناطق بدن هدف قرار می دهد.

راه های ساده برای از دست دادن چربی شکم

از بین بردن چربی شکم ممکن است به نظر بعضی افراد سخت باشد، اما فواید زیادی برای سلامتی دارد و می تواند، به شما در داشتن زندگی سالم کمک کند. در اینجا روش های مبتنی بر شواهد برای از دست دادن چربی شکم آورده شده است.

از خوردن قند و نوشیدنی های شیرین خودداری کنید

مطالعات نشان می دهند، که قند اثرات مضری بر سلامت متابولیک دارد. شکر نیمی از گلوکز و نیمی از فروکتوز است و فروکتوز فقط در مقادیر قابل توجهی توسط کبد متابولیزه می شود. هنگامی که مقدار زیادی شکر اضافه شده می خورید، کبد مجبور می شود، آن را به چربی تبدیل کند. مطالعات بیشماری نشان داده اند، که قند اضافی، بیشتر به دلیل مقادیر زیاد فروکتوز می تواند، منجر به افزایش تجمع چربی در شکم و کبد شود.

قند، چربی شکم و چربی کبد را افزایش می دهد، که این منجر به مقاومت به انسولین و بسیاری از مشکلات متابولیکی می شود. البته قند مایع از آن هم حتی بدتر است. کالری های مایع همانند کالری های جامد توسط مغز ثبت نمی شوند. بنابراین وقتی نوشیدنی های شیرین قندی می نوشید، در نهایت به خوردن کالری بیشتری می پردازید.

مطالعات نشان می دهد، نوشیدنی های شیرین قندی با 60 درصد افزایش خطر چاقی در کودکان مرتبط هستند. تصمیم بگیرید، مقدار قند را در رژیم غذایی خود به حداقل برسانید و نوشیدنی های قندی را به طور کامل حذف کنید.

این شامل نوشیدنی های شیرین قندی، نوشابه های شیرین، آب میوه ها و انواع نوشیدنی های ورزشی با قند زیاد است. مقدار فروکتوزی که از خوردن میوه ها دریافت می کنید، در مقایسه با رژیم غذایی که حاوی شکر تصفیه شده است بسیار ناچیز است.

اگر می خواهید، قند تصفیه شده را کم کنید، برای شروع باید برچسب های روی بسته بندی را به دقت بخوانید. حتی غذاهایی که به عنوان غذاهای بهداشتی به بازار عرضه می شوند، می توانند، حاوی مقادیر زیادی قند باشند. مصرف زیاد قند ممکن است، عامل اصلی چربی اضافی در شکم و کبد باشد. این امر به ویژه در مورد نوشیدنی های قندی مانند نوشابه ها صادق است.

اخبار مرتبط

icon news

مزایای رژیم غذایی گیاهی

از افراد مشهور گرفته تا ورزشکاران، افراد بسیاری از جدیدترین رژیم غذایی یعنی رژیم غذای...

مادری که از سبک زندگی خودخواهانه خود گذشت

از زمان نوجوانی، کارن اوسالیوان، دچار اضافه وزن شده بود و در حالی به سن 19 سالگی وارد...

3 روش برای خوردن غذا هنگام کمبود وقت

بهترین راه برای حفظ وزن سالم، خوردن غذای سالم و غیر فرآوری شده است. برای بسیاری از اف...

آیا رژیم غذایی می تواند از بیماری آلزایمر جلوگیری کند؟

با افزایش جمعیت، شیوع بیماری آلزایمر نیز افزایش می یابد. مطالعات در مورد آلزایمر نشان...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news