اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 21 فروردین 1399
07 فروردین 1399 07 فروردین 1399
11:16 11:16

راهنمای خرید مبل و نکاتی ریز و مهم

بعضی از افراد در هنگام خرید مبلمان فقط به جنس پارچه روی مبل و چوب آن دقت می کنند اما نکات بسیار ظریف و مهم‌تر دیگری وجود دارد که از آنها غافل می شوند. در هنگام خرید مبل طراحی های مانند منگوله دار بودن نوار آنها و دیگر موارد توجه نمایید .

در این بخش از سلام نو توضیحاتی را در زمینه خرید مبل به شما ارائه می دهیم .

نکاتی که در خرید مبلمان توجه نمی‌شود

درزهای مبلمان

چگونگی دوخت حاشیه پارچه ها در هر موقعیتی متفاوت است می تواند به راحتی مشخص کند که یک مبلی،  مبل راحتی محسوب می‌شود و یا مبل تشریفاتی .

نوار مبلمان

نوار یا همون قیطان که در لبه های بیرونی مبل ها دوخته می شود، دارای شکل متمایز باشد می‌تواند رخ زیبا تری را به مبل ها بدهد پس بهتر است یک رنگ و جنس متفاوت از کوسن  انتخاب نمایید تا موجب جلوه ی بهتر مبل شما شود .

کوک ساده

بر روی مبل بعضی از کوک ها ساده می باشد و به مانند یک دوخت هستند اما بعضی دیگر از کوک ها دوخت فرانسوی و یا درز کور نیز می باشد . در صورتی که اگر می خواهید یک قسمت به چشم نیاید بهتر است از کوک های ساده استفاده نمایید .

شرابه طرح لوزی

هنگامی که رویه مبل را می‌دوزند با دکمه ها تورفتگی هایی را ایجاد می کنند که به آنها شرابه می گویند ، اگر یک الگوی لوزی شکل به دست آید طرح قدیمی و رسمی تر است که به آن شرابه لوزی می گویند می توانید پارچه روی دکمه را تغییر دهید و یا آنکه از دکمه های صدفی و طرحدار در موبایل خود استفاده کنید این گونه موجب تنوع بر روی مبل می شوید .

تزیینات با گل میخ

اگرمیخواهید سبک مدرن و سنتی را با یکدیگر ترکیب کنید ، گل میخ می‌تواند این کمک را به شما بکند زیرا با وجود کلاسیک بودن گل میخ احساس مدرنی را به وجود می آورد .

چگونگی به کار بردن گل میخ و رنگ آن

گل میخ جب ساده تر شدن مدرن تر شدن و رسمی تر شدن مبل می‌شود.

گل میخ های نیکل

گل میخ های نیکل معمولاً به رنگ نقره‌ای می باشند و به صورت مات و براق وجود دارد و برای مبلمان مدرن بسیار زیبا است. رنگ هایی چون ذغالی و سرمه‌ای بسیار زیباتر است .

گل میخ های برنجی

گل میخ های برنجی دارای رنگ های متفاوتی است مانند رنگ طلایی و یا زرد مات البته  گل میخ های برنجی به صورت مات و براق وجود دارد و همواره هر کدام از این ها طرفدار های خاص خود را دارد و گل میخ های برنجی جذاب تر و شناخته تر شده از نیکل می باشد .

گل میخ های شرابی یا کهنه

این نوع گل میخ برای خانه های ویلایی و کلبه های مناسب می باشد زیرا نوع چکش کاری بر روی آنها حالتی کهنه و قدیمی به آنها می‌دهد  و برای زیباتر شدن این نوع مبلمان می توانید از کوسن های ابریشمی و چرم استفاده نمایید .

گل میخ های کوک مانند

اگر میخواهید سبک شما سنتی به نظر برسد از گل میخ های کوک مانند استفاده کنید این گل میخ ها به دلیل کوچک بودن و ظریف بودن شان برای مبل های راحتی بسیار مناسب هستند .

گل میخ دارای رنگ های تیره است که موجب به وجود آمدن خطوط اصلی می شود و این قسمت را  زیبا و جالب جلوه می دهد.

کاربرد گل میخ

گل میخ ها می‌توانند با فاصله های مختلف در کنار یکدیگر قرار گیرند اگر فاصله گل میخ زیاد باشد مبلمان شما را کلاسیک جلوه می دهد و اگر در فاصله کمتر در کنار یکدیگر قرار گرفته باشد موجب مدرن نشان  داده شدن مبلمان شما می شود .

اخبار مرتبط

icon news

راهنمای خرید میز ناهار خوری

 میز ناهار خوری جزو دکوراسیون آشپزخانه نشیمن و گاهاً اتاق پذیرایی می باشد . امروزه مت...

بهترین کفش برای تمرین روی تردمیل

هر ورزش و مکانی کفش خاص خود را برای تمرین و رفتن می طلبد. ما در اینجا می خواهیم در مو...

6 راهنمایی برای خرید خودرو

بعد از پیدا کردن خودرو مناسب لازم است تست رانندگی را انجام دهید. هنگام تنظیم تست رانن...

هنر شگفت اگیز دست های پلاستیکی همه کاره

پوست ما ظریف، نرم و صاف است و قرار دادن آن در شرایط سخت در طول سال ها دست های ما را ک...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news