اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 21 فروردین 1399
07 فروردین 1399 07 فروردین 1399
15:25 15:25

خواص اعجاب انگیز پوست موز

پوست موز دارای لیست طولانی از  استفاده هایی است که می تواند تنها راه حل مورد نظر شما باشد. بنابراین، دفعه بعد که می خواهید آنها را دور بیندازید، فقط به این فکر کنید که چه کارهای دیگری را می توانید با آنها انجام دهید.

۱.رفع کبودی

لایه برداری با پوست موز یک روش عالی است. خواص غذایی و ضد التهابی موجود در داخل پوست موز باعث کاهش التهاب و تسریع روند بهبودی می شود.

۲.  درمان آکنه

می توانید از پوست موز برای رهایی از آکنه و جوش ها استفاده کنید. موز حاوی اسیدها و روغنهایی است که به طور طبیعی به درمان آکنه پوستی کمک میکنند.  باید 5 دقیقه در روز آنهارا مالش دهید، بعداز 3-4 روز نتیجه را مشاهده خواهید کرد.

۳. آبرسانی مجدد پوست خشک

پوستهای خشک و پوسته پوست نه تنها جذاب نیستند، بلکه بسیار دردناک نیز می باشند. لایه برداری با پوست موز، مرطوب کننده ای طبیعی و بدون عارضه است که می تواند به مقابله با مواردی مانند اگزما و پسوریازیس کمک کند

۴.  رفع چین و چروک

پوست موز یک مرطوب کننده طبیعی عالی است. این همان چیزی است که  برای صورت معمولی مناسب است، و باعث محافظت پوست، از خشک و چروک شدن است.

۵. درمان بواسیر

بواسیر دردناک، ناخوشایند است. اما  پوست موز یک راه حل سریع و ساده طبیعی است. تنها کاری که باید انجام دهید اینست که مقداری از آن را با فندق مخلوط کنید و این خمیر را روی قسمت آسیب دیده بمالید. حداقل 30 دقیقه وقت بگذارید و روزانه تکرار کنید تا بواسیر از بین برود.

۶. پاک کردن  لکه های جوهر

خلاص شدن از شر لکه های جوهر بسیار دشوار است. امابا پوست موز هیچ چیز غیرممکن نیست. فقط کافی است قسمت داخلی آن را روی لکه جوهر مالیده و ناپدید شدن آن را مشاهده کنید.

7. از بین بردن لکه های قدیمی

اگر پوست موز در دست داشته باشید، بسیار سریع و ساده می‌ توان این کار را انجام داد. تمام کاری که شما باید انجام دهید اینست که از پوست داخل برای مالیدن روی قسمت های  آسیب دیده استفاده کنید.

8. تقویت کننده بینایی

پوست موز همچنین حاوی چندین عنصر است که می تواند به عنوان یک تقویت کننده عمل کرده و حتی بینایی شما را تقویت کند. از آنجا که نمی توانید پوست واقعی را بخورید، می توان آنها را در مقداری آب خیس کرد و به جای مایعات بنوشید تا از حداکثر پتانسیل آنها استفاده کنید.

9.  حذف خط خش روی DVD

یک سی دی یا دی وی دی قدیمی را که خراشیده و آسیب دیده است، میتوانید با استفاده از داخل پوست موز دوباره به حالت جدید برگردانید. ابتدا  روی DVD مالیده شود. و بعد با یک پارچه تمیز پاک کنید.

10. ایجاد کارهای هنری و خلاق با پوست موز

هر علامتی که روی پوست موز درست کنید در مدت زمان بسیار کمی قهوه ای می شود و آن را به یک بوم ایده آل برای خلاقیت شما تبدیل می کند.

نکته آخر

پوست موز دارای لیست طولانی از  استفاده هایی است که می تواند تنها راه حل مورد نظر شما باشد. بنابراین، دفعه بعد که می خواهید آنها را دور بیندازید، فقط به این فکر کنید که چه کارهای دیگری را می توانید با آنها انجام دهید.

اخبار مرتبط

icon news

درباره خواص شگفت انگیز پوست موز

موز برای سلامتی بسیار خوشمزه و مفید است، اما بسیاری افراد درباره مفید بودن پوست موز ن...

آیا پوست موز واقعا یک معجزه جدید در سلامتی است؟

شنیدن این موضوع عجیب است، یعنی پوست موز که همیشه آن را دور می انداختیم، دارای مزایایی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news