اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 11 فروردین 1399
04 فروردین 1399 04 فروردین 1399
21:13 21:13

آمریکا پایگاه جدید در عراق می سازد

آمریکایی‌ها قصد دارند برای استقرار سامانه دفاع موشکی پاتریوت یک پایگاه نظامی جدید در غرب الانبار بسازند.

آمریکا برای استقرار سامانه پاتریوت پایگاه جدید در عراق می سازد

به گزارش سلام نو، یک مقام سیاسی در الانبار (غرب عراق) امروز (دوشنبه) فاش کرد که نیروهای آمریکایی برای استقرار سامانه دفاع موشکی پاتریوت در عراق، تصمیم به ایجاد پایگاه نظامی جدید در غرب این استان گرفتند و این نشان می دهد که آمریکایی ها به منظور آغاز ساخت پایگاه، در این منطقه کاوش کرده اند.

خبرگزاری «المعلومه» به نقل از این مقام نوشت که نیروهای آمریکایی به منظور استقرار سامانه دفاع موشکی پاتریوت برای محافظت از پایگاه هوایی «عین الاسد» و دیگر مقرهای خود در غرب عراق در برابر حملات احتمالی، تصمیم دارند پایگاه جدیدی در منطقه «ام سمیچ» در شمال بخش البغدادی در شهرستان  «هیت» استان الانبار بسازند.

به گفته این منبع، اطلاعات موجود نشان می دهد این اقدام از سوی نیروهای آمریکایی مخفی می شود و آنها به منظور شروع ساخت پایگاه برای سامانه دفاع موشکی پاتریوت منطقه را به خوبی بررسی و کاوش کرده اند.

وی توضیح داد: طبق اطلاعات این اقدام ها نشانگر بقای نیروهای آمریکایی در پایگاه های ثابت خود برای مدت طولانی در مناطق غرب عراق است، همچنین انتخاب این مکان برای استقرار سامانه دفاع موشکی پاتریوت برای نخستین بار در عراق است.

در همین حال پیشتر، «کریم علیوی» عضو کمیته امنیت و دفاع مجلس عراق با اشاره به اینکه آمریکایی ها به طور مخفیانه و بدون موافقت دولت عراق، نصب سامانه موشکی پاتریوت را در پایگاه عین الاسد در غرب عراق آغاز کرده اند، گفت: اطلاعاتی دریافت شده است که نشان می‌دهد، نیروهای آمریکایی به طور مخفیانه کار نصب این سامانه را در پایگاه عین الاسد آغاز کرده اند.

علیوی با بیان اینکه این سامانه توسط هواپیماهای باری بزرگ به این پایگاه منتقل شده است، آن را اقدامی خطرناک دانست که دولت عراق باید در خصوص آن تحقیق کند زیرا هیچ اجازه‌ای در این زمینه به آمریکا داده نشده است.

وزارت دفاع آمریکا نیز پیش از این فاش کرده بود که گفت‌ و گو با دولت عراق در باره سامانه موشکی پاتریوت برای دفاع از نظامیان این کشور در عراق به مرحله پیشرفته‌ای رسیده است.

در این زمینه نیز رسانه‌های آمریکایی به نقل از یک مقام این کشور اعلام کردند که وزارت دفاع آمریکا به منظور راه‌اندازی این سامانه ۴۰۰ سرباز دیگر به عراق اعزام می کند.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

ایران و آمریکا؛ بازیگران اصلی آتش بس در خاورمیانه

 چرا آتش خشم و خصم در خاورمیانه نمی‌خوابد و چه چیزی مانع این می‌شود که حتی در سایه کر...

بی احترامی سفیر آمریکا به دولت عراق

ظاهرا سفیر آمریکا به احضاریه وزارت خارجه عراق بی‌توجهی کرد و به آنجا نرفت تا یادداشت ...

سه موشک به آمرلی برخورد کرد

ظاهرا عراق قرار نیست به سادگی روی آرامش را ببیند. برخی منابع خبری خبر از برخورد سه فر...

نیروهای آمریکا پایگاه القائم را ترک کردند

نیروهای آمریکا پایگاه نظامی القائم در عراق را تخلیه و آن را به ارتش این کشور دادند.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news