اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 18 فروردین 1399
05 فروردین 1399 05 فروردین 1399
11:05 11:05

چهره واقعی دروغ‌های آموزش زیبایی

این ممکن است یک هشدار جدی باشد و همه چیزهایی که در اینترنت می خوانید درست نیست و نمی توان به آن ها اعتماد کرد. اما نکته تکان دهنده این است که بسیاری از ما چنین چیزهایی را باورمی کنیم و حتی آن ها را در زندگی واقعی خود اعمال می کنیم.یکی از این موارد هک زیبایی است. البته همه آموزش های زیبایی اینترنتی خطرناک نیستند، اما بسیاری از آن ها موجب آسیب به پوست و مو می ‌شوند. چگونه بین آموزش های اصلی و آن هایی که به سلامتی آسیب می رسانند تفکیک قائل شویم؟
در زیر به 7 آموزش زیبایی خطرناک اینترنتی اشاره شده است:
1. سیب زمینی روی پوست چرب
مالیدن یک سیب زمینی خام روی پوست در ابتدا خوب به نظر می رسد، اما عناصر خاصی که در سیب زمینی وجود دارند می توانند در نهایت باعث آکنه، بریدگی و گرفتگی منافذ شوند. از یک شستشوی خوب و مناسب برای پوست های چرب و همچنین از محصولات آرایشی مناسب استفاده کنید.
2. چسب برای جدا کردن جوش سر سیاه
این کار نه تنها موثر نیست بلکه به پوست نیز آسیب می رساند، زیرا مواد شیمیایی موجود در چسب می توانند باعث تحریک و حساسیت شوند. از پمادهای جدا کننده استفاده کنید، آن ها این کار را به خوبی انجام می دهند.
3. موم به عنوان ابزار آرایشی
پوست، با وجود بزرگترین عضو بودن بدن، بسیار حساس است. به همین دلیل استفاده از موم برای آرایش یک اشتباه بزرگ است. موم پر از مواد شیمیایی است و استفاده از آن بر روی صورت می تواند باعث شکستگی، بثورات و تحریک شود. حتماً از محصولات تنظیم کننده آرایشی مناسب برای پوست خود استفاده کنید.
4. استفاده از لاک برای پوشاندن زخم ها
این ممکن است در کوتاه مدت خوب به نظر برسد، اما باعث سوزش شدید شده و می تواند باعث بزرگتر شدن زخم شود. بهتر است از داروخانه کرم مخصوص تهیه کنید. این کرم ها هزینه زیادی ندارند.
5. مداد رنگی به عنوان خط چشم
مطمئناً، به منظور صرفه جویی پول مورد نیاز برای خرید خط چشم های مختلف، از مداد رنگی به عنوان خط چشمی که دوست دارید استفاده می کنید، اما این یک ایده واقعا بد است. مدادهای رنگی برای نقاشی روی کاغذ ساخته می شوند، بنابراین حاوی مواد شیمیایی و اجزایی هستند که می توانند برای چشم واقعا آسیب رسان باشند.
6. قهوه برای برنزه کردن
قهوه واقعاً برای پوست مضر نیست (مگر اینکه حساسیت داشته باشید)، اما این یک ایده بسیار احمقانه است. قهوه یک رنگ نیست. بنابراین اگر چه ممکن است پوست شما کمی رنگی شود، اما این اثر طولانی نخواهد بود.
7. محصولات کودک به جای آرایش بزرگسالان
استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی که برای نوزادان در نظر گرفته شده، می تواند خطرناک باشد. محصولات کودک برای پوست کودک تولید می شوند، پوستی که هنوز لایه محافظ ندارد. بنابراین استفاده از آن بر روی پوست یک فرد بالغ می تواند پوست او را از اکسیژن محروم کند و باعث کمبود آب، رنگ پریدگی، خشکی پوست و غیره شود.

اخبار مرتبط

icon news

ترفندهای آرایشی برای افرادی که زمان کافی برای آرایش ندارند

برخی اوقات افراد بنا به دلایل مختلف زمان کافی برای انجام آرایش ندارد که این خود می تو...

آرایش مناسب با پیراهن طلایی و بژ

برای کشیدن خط چشم باید به مدل چشم دقت شود اما باید در نظر داشت که بهترین نوع خط چشم ب...

چندنکته آرایشی برای روزهای بارانی

استفاده از لوازم آرایشی مات نه تنها برای روزهای بارانی بلکه برای فصل های پاییز و زمست...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news