اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 18 فروردین 1399
05 فروردین 1399 05 فروردین 1399
21:11 21:11

تضمین سلامتی در یک دقیقه!

در این عصر غذاهای فرآوری شده، سبک زندگی غیرطبیعی و کاهش رفاه، مهمترین عوامل داشتن زندگی ناسالم هستند. سالم بودن برای بسیاری از ما به یک مفهوم بسیار خسته کننده تبدیل شده است. در حالی که خوردن غذاهای سالم، ورزش منظم و متعهد شدن به یک سبک زندگی سالم بسیار مهم است، ابتدا باید از چیزهای کوچکتر شروع کنید.
به همین دلیل در اینجا 5 ترفند یک دقیقه ای بر اساس توصیه های متخصصان بهداشت و تناسب اندام آورده شده است. آن ها ممکن است فقط یک دقیقه از وقت شما را بگیرند، اما در واقع می توانند تأثیر زیادی بر سلامتی کلی بدن بگذارند.
1. نوشیدن آب
نیم ساعت قبل از غذا دو لیوان آب بنوشید. دلیل اصلی تمایل به پرخوری این است که به اندازه کافی احساس سیری نمی کنید. نوشیدن دو لیوان آب نیم ساعت قبل از غذا به شما کمک می کند، تا گرسنگی کمتری احساس کنید. بر اساس مطالعه ای انجام شده، شرکت کنندگانی که قبل از وعده های غذایی آب می خورند، به طور متوسط ​​ در 12 هفته 1تا 1.5 کیلو کاهش وزن داشته اند.
2. خوردن پروتئین در صبح
تخم مرغ های پخته شده در حال حاضر اصلی ترین مواد غذایی برای صبحانه هستند، اما این فقط به این دلیل نیست که آن ها خوشمزه و آسان پخت هستند. تخم مرغ منبع بسیار خوبی از پروتئین و مواد مغذی باکیفیت است که برای شروع یک روز پر انرژی ضروری است. متخصصین تغذیه، پیشنهاد می کنند غذاهای سرشار از پروتئین، مانند آووکادو، ماست و غیره را به صبحانه خود اضافه کنید.
بنابراین از وعده های غذایی پر چرب مانند، سوسیس، شیر پرچرب و کره پرهیز کنید و به سراغ پروتئین هایی مانند بوقلمون، ماهی سالمون یا لبنیات کم چرب یا بدون چربی بروید.
3. حرکات کششی ساده
صبح خود را با کشش ساده یک دقیقه ای شروع کنید و آن را در طول روز در هر زمان ممکن انجام دهید. کشش یک دقیقه ای در صبح باعث می شود، تا خون بهتر جریان پیدا کند، ماهیچه ها شل شده و سفتی مفاصل کاهش یابد. همچنین حرکات کششی به ذهن و بدن شما انرژی می بخشد. پیگیری حرکات کششی ساده در طول روز به افزایش انعطاف پذیری کلی، سست شدن عضلات و همچنین به وضعیت بهتر بدن و تعادل بیشتر آن کمک می کنند. انجام این حرکات در طولانی مدت باعث می شود، آسیب دیدگی عضلات، مفاصل و کمر کاهش یابد.
4. دستان خود را مرتب بشویید
دستان خود را مرتبا بشویید و آن ها را تمیز نگه دارید. عدم مراقبت از شستن دست ها یکی از آسان ترین راه های انتشار عفونت و بیماری ها است. کارشناسان مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها (CDC) می گویند، باید دست ها را به طور مرتب با آب و صابون بشویید. در صورت عدم دسترسی به آب، ازضد عفونی کننده های دستی که حداقل 60 درصد الکل دارند استفاده کنید.
5. مصرف غلات سبوس دار
روزانه یک فنجان غلات سبوس دار مصرف کنید. اینها گروهی از مواد غذایی هستند که به دلیل سرشار بودن مواد مغذی و پخت سریع توسط متخصصین تغذیه توصیه می شوند. برای صبحانه یک فنجان سوپ جو دوسر تهیه کنید. همچنین می توانید توت ها و آجیل ها را برای داشتن طعم بهتر به آن اضافه کنید کرده و یک صبحانه سریع، آسان و سالم تهیه کنید.

اخبار مرتبط

icon news

7 نکته برای حفظ سبک زندگی سالم

این که آیا شما به وزن مورد نظر خود رسیده اید یا مشتاقانه منتظر رسیدن به آن هستید، نشا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news