24 دی 1397
18:00

به تولید توجه کنید تا مشکلات اقتصادی حل شود

وزیر صنعت،معدن و تجارت گفت: اگر بتوانیم تولید ملی را در کشور افزایش دهیم شاهد کاهش نوسانات و مشکلات اقتصادی خواهیم بود.

به گزارش سلام نو، رضا رحمانی روز دوشنبه در مراسم افتتاح فاز دوم کارخانه پلیمر بانیار گنبدکاووس با تقدیر از عوامل دست اندرکار راه اندازی این پروژه، ایجاد هر یک شغل در کشور را برابر با افتتاح یک پروژه مهم توصیف کرد.


وی افزود: راه اندازی این پروژه با ظرفیت تولید محصول مهم پلیمر، ظرفیت صادرات در گلستان را به طور چشمگیری افزایش داده و صادرات این استان 59 درصد افزایش یافته است.


وزیر صمت ادامه داد: اگر بتوانیم تولید ملی را در کشور افزایش دهیم شاهد کاهش نوسانات و مشکلات اقتصادی خواهیم بود.


رحمانی گفت: دولت با وجود تمام مشکلات ناشی از تهاجم اقتصادی دشمنان، بر حفظ وضعیت موجود در تولید تلاش دارد و افتتاح پروژه هایی مانند کارخانه پلیمر بانیار گنبد در این شرایط اقتصادی، نشان دهنده حضور سرمایه گذار در کنار دولت برای مقابله با مشکلات است.


وی افزود: به طور قطع توجه به تولید ملی راهکار حل مشکلات اساسی کشور، افزایش اشتغالزایی، درآمدزایی و تقویت استفاده از فناوری های جدید است.


وزیر صنعت، معدن و تجارت با تقدیر از تلاش مسئولان استانی برای ارائه خدمات در این حوزه گفت: در داخل وزارتخانه هم سعی بر حمایت از تولید است و در این رابطه محدودیت نداریم.


رحمانی تاکید کرد: در بودجه سال 98 یکی از سیاست های اصلی، توجه به تولید و اشتغال است و دولت بودجه پروژه های خود را کم کرده اما بودجه اشتغال و حمایت اجتماعی از محرومان را افزایش داده است.


رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان نیز در این نشست گفت: در 9 ماهه امسال 5410 میلیارد ریال طرح در بخش صنعت استان به بهره برداری رسیده که نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری را نشان می دهد.


حسینقلی قوانلو با اشاره به رشد ارزش افزوده بخش صنعت گلستان اظهار داشت: استان گلستان در سال 92 در این بخش در جایگاه بیست و پنجم کشوری قرار داشت که با تلاش های انجام شده اکنون به جایگاه هجدهم رسیده ایم و همچنین در بخش صادرات نیز 59 درصد رشد داشتیم.


به گزارش ایرنا فاز دوم کارخانه پلیمر بانیار گنبدکاووس با ظرفیت 100 هزار تن امروز افتتاح شد و کلنگ فاز سوم این پروژه با ظرفیت 80 هزار تن نیز به زمین زده شد.


این کارخانه با ظرفیت تولید 60 هزار تن محصولات پلیمری در سال 93 فعالیت خود را در شهرک صنعت گنبدکاووس آغاز کرد.


وزیر صنعت، معدن و تجارت به همراه رییس جمهوری روز دوشنبه برای انجام دومین سفر استانی هیات دولت به گلستان سفر کرده است.
/ایرنادیدگاه خود را بنویسید