اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 19 فروردین 1399
05 فروردین 1399 05 فروردین 1399
12:41 12:41

جنگ بانک جهانی با کرونا

دیوید مالپاس، رییس بانک جهانی اعلام کرد یک بسته منابع مالی به ارزش ۱۵۰ میلیارد دلار برای مقابله با کرونا اختصاص داده است.

بانک جهانی به جنگ کرونا می رود

به گزارش سلام نو، رییس بانک جهانی از اختصاص ۱۵۰ میلیارد دلار بودجه برای مقابله با کرونا خبر داد.

دیوید مالپاس، رییس بانک جهانی از ارایه شدن یک بسته منابع مالی به ارزش ۱۵۰ میلیارد دلار به منظور کمک به کشورهای در حال توسعه در مقابله با همه گیری ویروس کرونا شد. به گفته مالپاس، این منابع طی ۱۵ ماه آینده در اختیار کشورهای مختلف قرار خواهد گرفت.

مالپاس در بیانیه خود که آن را خطاب به وزرای دارایی گروه ۲۰ منتشر کرده از این کشورها خواسته است تا با تعلیق دریافت طلب خود از کشورهای فقیری که در حال مبارزه با ویروس کرونا هستند، به طور موقت چشم پوشی کنند. به گفته مالپاس، به این دسته از کشورها اکنون باید اجازه داده شود تا منابع مالی خود را روی حمایت از بخش درمانی خود متمرکز کنند.

مالپاس با اعلام آمادگی بانک جهانی و صندوق بین المللی پول برای ارزیابی و تدوین مجدد یک نقشه راه بازپرداخت بدهی ها توسط کشورهای فقیر در دوران پسا کرونا گفت: از رهبران کشورهای گروه ۲۰ می خواهم تا به کشورهای فقیر برای بازپرداخت بدهی های خود بیشتر فرصت دهند.

به گفته رییس بانک جهانی، این بانک اکنون در ۴۹ کشور پروژه هایی را برای مقابله با کرونا در نظر گرفته است که تصمیم گیری در خصوص تامین اعتبارات لازم برای اجرای دست کم ۱۶ پروژه تا آخر این هفته انجام خواهد شد. وی از کشورهای درگیر کرونا خواست تا از طریق مشورت با چین و سایر بازیگران کلیدی نسبت به از سرگیری سریع تر فعالیت های تولیدی خود و تامین مایحتاج پزشکی اقدام کنند.

پیشتر و با شدت گرفتن روند شیوع ویروس کرونا، بانک جهانی از کشورها خواسته بود تا یک همکاری مشترک برای رسیدن به برنامه ای اثربخش در مقابله با کرونا را آغاز کنند. این بانک ضمن اعلام آمادگی بر استفاده از منابع مالی خود در مقابله با ویروس کرونا از همه کشورها خواسته است تا آمادگی خود را در برابر شیوع این ویروس بالا ببرند.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

روزهای پر تلاطم بازار نفت و یک امیدواری جدید

قیمت نفت روز سه شنبه با امید به یک پیمان جهانی جدید افزایش یافت و منابع آگاه خبر از م...

در اقتصاد ویروسی جهان چه کسانی سود بردند؟

صنایع مبتنی بر وب آشپزی، بدنسازی و مدیتیشن در این روزهای کرونایی جهان بیشترین سود را ...

آب تهران آلوده به کروناست؟!

میثم جعفرزاده، مدیرکل دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو گفت: شایعه فایل صوتی در برخی شبکه‌...

توضیحات وزیر اقتصاد درباره اقدامات دولت برای جبران خسارات کرونا

 فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد، از اختصاص وام ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی دولت برای جبران خسار...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news