اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 07 خرداد 1399
05 فروردین 1399 05 فروردین 1399
11:14 11:14

رئیس‌جمهور: فوتی‌های کرونا روند کاهشی یافته /شماره خودرو و موبایل کسانی‌که از تهران خارج شدند مشخص است

حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: فوتی‌ها بر اثر کرونا کاهش پیدا کرده است.

روحانی:تعداد فوتی‌های کرونا روند کاهشی دارد /شماره خودرو و موبایل صاحبان خودروهایی که از تهران خارج شدند مشخص است/تعطیلی تا ۱۵ فروردین ادامه دارد

به گزارش سلام نو، جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا صبح امروز با حضور رئیس‌جمهور و اعضای دائمی این ستاد در ساختمان حافظیه برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهوری کشورمان در این جلسه گفت: ورودی به بیمارستان‌ها در استان‌ها کاهش پیدا کرده است و از آن طرف تعداد فوتی‌ها روند کاهش دارد که هر دو خبر مهمی برای ما بود.

وی افزود: اقدامات صورت کرفته تاکنون اقدامات مهمی بوده و باز تشکر می‌کنیم از نظام سلامت کشور که با همه زحمات و ایثار  این کار مهم و اساسی را انجام می‌دهند.

اهم اظهارات رئیس دولت دوازدهم را بخوانید؛

*باید به گونه‌ای حرکت کنیم که زمان لازم را برای درمان در اختیار نظام سلامت قرار دهیم. باید تخت‌های مراقبت‌های ویژه و کادرهای درمانی توان رسیدگی به بیماران را داشته باشند.

*باید کاری کنیم که این ویروس شیوع پیدا نکند؛ در این جلسه مطرح شد اگر یک فرد آلوده در شرایط عادی تماس داشته باشد چند نفر را آلوده می‌کند و اگر قرنطینه باشد چند نفر. خیلی مهم است که اگر فردی مبتلا به این ویروس شد، حتما در جایی قرنطینه شود. این قرنطینه یا بیمارستان است، یا خانه اش؛ در هر صورت نباید تحرکی در جامعه داشته باشد.

*مشاغلی که قبلا تعطیل اعلام شده بود، این تعطیلی تا ۱۵ فروردین ادامه خواهد داشت، مراکز آموزشی، مراکز فروشگاهی غیر از مواد غذایی تعطیل خواهند بود. اجتماعاتی هم که قبلا توصیه شده بود نباشد چه برای غم و عزا و چه شادی، مردم کماکان به این توصیه ها عمل کند و اجتماعی نباشد.

*{با اشاره به خروج تعداد قابل توجهی از خودروها از تهران و کرج}: در جلسه مطرح شد که شماره خودرو و شماره موبایل صاحبان این خودروها مشخص است، خوب است که در طرح بسیج ملی از این ماشین ها و صاحبان آن این سوالات انجام شود چون در بازگشت که یک تراکمی ایجاد می شود، با مدل تب سنجی پایش امکان پذیر نیست اما از طریق غربالگری و تماس با آنها می توانیم این کار را انجام دهیم.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

رئیس جمهور خواستار سرعت بخشیدن به آزادسازی سهام عدالت شد

رییس جمهور بر سرعت بخشیدن به فرآیند آزادسازی، مدیریت بازار سرمایه تاکید کرد.

روحانی قانون مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی را ابلاغ کرد

حسن روحانی قانون «مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی علیه امنیت» را برای اجرا اب...

توییت روحانی در آستانه آغاز بکار مجلس یازدهم

رئیس جمهور توئیتی به مناسبت آغاز فعالیت مجلس یازدهم منتشر کرد.

رئیس جمهور دستور رسیدگی به مشکل آب آشامیدنی برخی مناطق اهواز را صادر کرد

رئیس جمهور در تماس تلفنی با وزیر نیرو و استاندار خوزستان دستور داد تا هرچه سریعتر اقد...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news