اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 17 فروردین 1399
05 فروردین 1399 05 فروردین 1399
12:51 12:51

آمریکا: المپیک ۲۰۲۰ به تعویق بیفتد!

کمیته ملی المپیک و پارالمپیک آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد بازی‌های توکیو ۲۰۲۰ به دلیل شیوع ویروس کرونا باید به تعویق بیفتد.

آمریکا خواستار تعویق المپیک ۲۰۲۰ شد

به گزارش سلام نو، کمیته ملی المپیک و پارالمپیک آمریکا در یک بیانیه خواستار تعویق بازی‌های توکیو ۲۰۲۰ شد.

آمریکا از طریق ریاست کمیته‌های المپیک و پارالمپیک از کمیته بین المللی المپیک (IOC) خواست که بازی‌های توکیو ۲۰۲۰ را به تعویق بیندازد.

این سازمان در بیانیه‌اش اعلام کرد: بیش از گذشته تعویق بازی‌ها بهترین راه حل به نظر می‌رسد. از IOC می‌خواهیم اقدامات لازم را برای ضمانت بازی‌ها بگیرد که در شرایط ایمن و عادلانه برای همه ورزشکاران برگزار شود. از ۱۷۸۰ ورزشکار آمریکایی تشکر می‌کنیم که نظر خود را در رابطه با تعویق المپیک ارائه دادند و چشم انداز خود را نسبت به کنترل ویروس کرونا و برگزاری المپیک صادقه اعلام کردند. نظر آنها برای ما از همه چیز ارزشمندتر بود. اکنون می‌دانیم که ورزشکارانمان خواهان چه چیزی هستند.

بیانیه آمریکا فشار کمیته‌های المپیک ملی و فدراسیون‌های ورزشی را به کمیته بین المللی المپیک نسبت به تعویق بازی های توکیو بیشتر کرد. IOC یکشنبه اعلام کرد تا چهار هفته دیگر اعلام می‌کند که سرنوشت بازی‌های المپیک چه خواهد شد. احتمال تعویق این بازی‌ها با توجه به شرایط کنونی بسیار است.

پیش از این کشورهای کانادا، استرالیا و انگلیس برای به خطر نیفتادن سلامتی ورزشکارانشان انصراف خود را از بازی‌های توکیو اعلام کرده بودند.

المپیک ۲۰۲۰ توکیو قرار است بیست و چهارم جولای (۳ مرداد) آغاز شود و تا نهم آگوست ادامه خواهد داشت. از طرفی پارالمپیک بیست و پنجم آگوست شروع می‌شود و تا نهم سپتامبر ادامه دارد.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

تاریخ برگزاری المپیک کی مشخص می شود؟

رئیس کمیته برگزار کننده المپیک اعلام کرد که المپیک باید در حد فاصل ماه‌های ژوئن تا سپ...

المپیک 2020 توکیو لغو شد

با درخواست شینزو آبه از کمیته بین المللی المپیک، المپیک 2020 به تعویق افتاد.

ترامپ المپیک توکیو را لغو می‌کند؟

طبق اعلام دنیای ورزش تورنتو المپیک ۲۰۲۰ توکیو به دلیل شیوع ویروس کرونا به احتمال فراو...

اظهارات اینفانتینو درباره لغو المپیک و جام ملت‌های اروپا

جیانی اینفانتینو رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال گفت: به خاطر شیوع ویروس کرونا دیداره...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news