اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 18 فروردین 1399
05 فروردین 1399 05 فروردین 1399
15:24 15:24

سریعترین روش تشخیص کرونا از طریق انگشت آمد

 اولین تست تشخیص فوری کرونا توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تأیید شد. در این روش نتیجه تست کرونا 45 دقیقه‌ای آماده شده و نیازی به آزمایشگاه نیست.

به گزارش سلام نو، این روش توسط شرکتی به نام Cepheid ابداع شده و از آن در بیمارستان ها و مواقع اورژانسی استفاده خواهد شد. مدیر ارشد این شرکت می گوید روش آنها به کادر درمان بیمارستان ها کمک می کند تا با شناسایی سریع فرد مبتلا، از تجهیزات محافظتی متناسب استفاده کنند. وی اضافه می کند که این روش برای افراد سالمی که از روی نگرانی به پزشک مراجعه کرده اند، به کار گرفته نمی شود.

سیستم تشخیص فوری کرونای شرکت یاد شده در 5 هزار مرکز درمانی در آمریکا نصب شده و همانند روش های موجود، با بررسی نمونه گرفته شده از فرد، مبتلا شدن وی را تشخیص می دهد.

برزیل به دنبال تولید انبوه کیت تشخیص 15 دقیقه ای کرونا

در روش های فعلی پزشکان باید نمونه گرفته شده از گلو یا بینی فرد را به آزمایشگاه بفرستند تا تکنسین ها با تجهیزات مخصوص آن را بررسی کنند. در سریع ترین حالت، نتیجه آزمایش چند ساعت بعد حاضر می شود ولی در حال حاضر در ایالات متحده آماده شدن نتیجه آزمایش ابتلا به کرونا چند روز طول می کشد.

یک شرکت برزیلی به نام Hi Technologies نیز به دنبال تولید انبوه کیت تشخیص 15 دقیقه ای بیماری کووید 19 است. مدیران این شرکت می گویند تمامی 130 پرسنل آنها در تلاش هستند تا این کیت را تا اوایل ماه آینده میلادی تولید کرده و به مراکز درمانی برزیل ارسال کنند.

این کیت که Hilab نام دارد، از طریق انگشت به نمونه برداری از خون پرداخته و به کمک اینترنت اشیاء و هوش مصنوعی و همچنین استفاده از فناوری های مایکروسافت و اینتل، نتیجه آزمایش را در تنها چند دقیقه آماده می کند.

/دیجیاتو

اخبار مرتبط

icon news

نتایج امیدبخش یک دارو در درمان کرونا با همکاری محقق ایرانی

دکتر «علی میرعظیمی»، محقق ایرانی به همراه گروهی از محققان بین المللی به دارویی در درم...

وسیله ای که در کرونا به کمک مادران باردار می آید+عکس

شرکت "نووُگروپ"(Nuvo Group) موفق به ابداع کمربندی هوشمند برای مادران باردار شده است ک...

دستاورد جدید محققان کشور در تشخیص کرونا

دکتر سورنا ستاری معاون علمی رئیس جمهور، از ورود ایران به تشخیص کرونا با بهره‌گیری از ...

راه های جدید انتقال ویروس کرونا اعلام شد

دانشمندان آمریکایی در تحقیقات جدید دریافتند که صحبت کردن و تنفس عادی نیز می تواند باع...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news