اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 16 فروردین 1399
04 فروردین 1399 04 فروردین 1399
17:09 17:09

در روزهای کرونایی به پارک نروید

خروجی نشست رؤسای کارگروه‌های تخصصی ستاد مبارزه با کرونا توصیه اکید به شهروندان برای عدم حضور در بوستان‌ها در روزهای کرونایی بوده است.

توصیه به شهروندان برای عدم حضور در بوستان‌ها

پنجمین نشست روسای کارگروه‌های تخصصی ستاد مبارزه با کرونا در شهرداری تهران به صورت مجازی برگزار شد و طی آن گزارش آخرین فعالیت‌ها و برنامه‌های پیش روی شهرداری تهران بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، در این جلسه به حضور پر خطر شهروندان در اماکن عمومی از جمله بوستان‌های شهری با توجه به ایام تعطیلات و آغاز فصل بهار اشاره شد و به شهروندان توصیه شد که از تراکم حضور در بوستان‌های شهری خودداری نمایند.

در این جلسه که رضا کرمی محمدی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و عضو شورای فرماندهی ستاد مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران، ریاست آن را برعهده داشت، همچنین مقرر شد با توجه به در پیش بودن روز طبیعت موضوع کنترل و ممنوعیت حضور در این بوستان‌ها و فضای سبز مورد بررسی قرار گیرد.

همچنین در خصوص فعالیت فروشگاه‌های شهروند مقرر شد فروش آن لاین تقویت و برای جلوگیری از تراکم حضور شهروندان در پای صندوق‌های پرداخت تدابیری از جمله اختصاص صندوق ویژه سالمندان پیش بینی شود.

بر اساس این گزارش همچنین به موضوع خسارت‌های وارده به شهرداری تهران در طول اسفندماه و احتمال تداوم آن در فروردین و اردیبهشت ماه اشاره و مقرر شد راهکارهای جبرانی برای ترمیم پیامد خسارت‌های اقتصادی مورد بررسی قرار گیرد.

همچنین عنوان شد متأسفانه شمار معتادان متجاهر در بوستان‌ها و برخی اماکن افزایش یافته و از همین رو نیاز است که نسبت به دریافت کمک‌های دولتی برای مدیریت این بخش اقدام کرد.

در ادامه جلسه در خصوص ارتباطات بین المللی و بهره گیری از کمک‌های خارجی عنوان شد که محموله اهدایی از شهر پکن تحویل شهرداری تهران شده است و شهردار تهران نیز با کلان شهرهای درگیر این موضوع در ارتباط است.

در عین حال موضوع اطلاع رسانی در خصوص شیوه‌های پیشگیری و مقابله از طریق رسانه‌های جمعی و تبلیغات محیطی در سطح شهر همچون گذشته ادامه دارد.

اخبار مرتبط

icon news

حریرچی: نگران تهران هستیم!

ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: استان هایی که شیوع کرونا...

پیرمرد 106 ساله در قم کرونا را زمین گیر کرد!+عکس

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی از ترخیص بیمار 106 ساله مبتلا به کرونا از بیمارستان فر...

حقیقتی جدید درباره گسترش کرونا توسط افراد سالم!

مطابق اعلام متخصصان علوم پزشکی در سنگاپور افراد سالم می‌توانند کروناویروس را گسترش دا...

ماجرای سرفه و تنگی نفسی که از کرونا نیست

حسین کرمانپور، مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی گفت: علت سرفه و تنگی نفس برخی از ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news