اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 16 فروردین 1399
04 فروردین 1399 04 فروردین 1399
18:06 18:06

عرضه غذا کنار خیابان و جاده ممنوع است

مدیر سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی تاکید کرد که با توجه به شیوع کرونا ویروس در این روزها عرضه هر گونه خوراکی و غذا کنار خیابان و جاده ممنوع است.

مدیر سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی گفت: عرضه و فروش مواد غذایی فله توسط دوره گردها در حاشیه خیابان و جاده، با هر عنوانی ممنوع است و در صورت مشاهده با متخلف برخورد قانونی می شود.

علیرضا نوروزیان در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: اهمیت و سلامت مواد غذایی فله و تاثیر آن بر سلامتی بر کسی پوشیده نیست و با توجه به شیوع کرونا ویروس در این ایام، عرضه هرگونه مواد غذایی فله توسط دوره گردها با هر عنوانی و در هر مکانی جدا ممنوع است.

وی اضافه کرد: از شهروندان تقاضا می شود تا از هیچ دوره گرد فروشنده مواد غذایی، خرید نکنند و از شهرداری ها و دهیاری ها نیز تقاضا می شود در صورت برخورد با این مسئله، برخورد قانونی را اعمال کنند.

نوروزیان توصیه کرد: شهروندان در صورت خرید میوه جات و سبزیجات خود با استفاده از دستکش میوه ها را بچینند و توجه داشته باشند که پس از هرگونه خرید میوه و سبزی قبل از مصرف با دقت با از روش های متداول گندزدایی استفاده شود.

وی در ادامه سخنان خود به رعایت نکات بهداشتی توصیه شده در جایگاه های سوخت اشاره کرد و افزود: دستورالعمل های لازم در مورد رعایت نکات ایمنی و بهداشتی به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ابلاغ شده است.

این مسئول اضافه کرد: از شهروندان تقاضا می شود در حین سوخت گیری، ضمن رعایت نکات بهداشتی نهایت همکاری را با متصدیان جایگاه های سوخت داشته باشند.

اخبار مرتبط

icon news

اطلاعیه جدید ستاد ملی مبارزه با کرونا؛ خواهشمندیم سفر نروید!

ستاد ملی مبارزه با کرونا در اطلاعیه‌ جدیدی از مردم کشور خواست: بطور جدی از مسافرت پره...

تصمیم هیأت دولت برای حقوق شهرداران

مهدی جمالی نژاد رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری های کشور، از افزایش حقوق و مزایای شهر...

میزان مصرف روزانه شیر و لبنیات

سید مرتضی مصطفوی، متخصص تغذیه گفت:  لبنیات باید به صورت منظم مصرف شود، و مصرف یک لیوا...

اگر کم خونی دارید بخوانید

سید مرتضی صفوی، متخصص تغذیه گفت: یکی از مواد غذایی سرشار از آهن ماهی قزل‌آلا و ماهی ت...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news