اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 16 فروردین 1399
04 فروردین 1399 04 فروردین 1399
17:13 17:13

شیوه خاص دفن اموات کرونایی

مشاور شهردار تهران با تاکید بر اینکه  دفن اموات کرونایی ذیل پروتکل های وزارت بهداشت صورت می گیرد از تلاش های شهرداری برای مقابله با کرونا گفت.

دفن اموات کرونایی به چه شکلی است؟

مشاور شهردار تهران گفت: دفن اموات کرونایی ذیل پروتکل های وزارت بهداشت انجام می شود اما ما تمام تلاش خود را می کنیم تا کرامت شهروندان حفظ شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، غلامحسین محمدی رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران در نشست خبری مجازی و در پاسخ به سوالاتی در خصوص اقدامات اخیر شهرداری در مبارزه با شروع کرونا و در خصوص لزوم تعطیلی حمل و نقل عمومی و بوستان‌های تهران گفت: تعطیلی حمل و نقل عمومی در اختیار مطلق شهرداری نیست و پیشنهادات متعددی در باره کنترل محدودیت حمل و نقل عمومی ارائه شده و در اختیار ستاد کرونا قرار گرفته است.

محمدی ادامه داد: با توجه به اینکه راه اطلاع رسانی را پیش گرفته‌ایم، شاهد کاهش استفاده از حمل و نقل عمومی هستیم و امیدواریم این مساله ادامه یابد.

رئیس مرکز ارتباطات شهرداری تهران در خصوص اقدامات این دستگاه در ضدعفونی معابر نیز گفت: اقدامات ضدعفونی ما در سطح شهر همچنان ادامه دارد تا هموطنان در صورت لزوم به حضور در اماکن عمومی با خیال آسوده در شهر تردد داشته باشند.

وی در خصوص تعطیلی بوستانهای تهران نیز گفت: در چند جلسه درباره این موضوع صحبت شده و اگر تبعات اجتماعی داشته باشد، نیاز به همکاری‌های فرا بخشی در این زمینه هستیم.

محمدی تصریح کرد: ستاد مبارزه با کرونای شهرداری و شهردار تهران تاکید ایشان بر تعطیلی بوستان های جنگلی و بوستان هایی است که مورد استفاده جمعی قرار می‌گیرند و در تلاشیم که با اجماع نظر این بوستان ها را تعطیل کنیم تا در روز سیزدهم فروردین ماه با مشکل مواجه نشویم.

محمدی درخصوص آخرین تصمیم شهرداری درباره حضور کارکنان شهرداری در محل کارشان نیز گفت: بر اساس بخشنامه صادر شده توسط شهردار که به تمدید شرایط دورکاری در ادارات و سازمان های تابع که فعالیت های خدماتی ندارند تاکید شده است دورکاری تا پانزدهم فروردین ماه ادامه می یابد، بنابراین شاهد حضور کمتر و کارکنان شهرداری در مراکز غیر خدماتی خواهیم بود.

وی افزود: تصمیم امور دورکاری به روسای سازمان‌ها و شهرداران و مدیران ستادی سپرده شده اما به جز مراکز بهداشت شهری عموم کارکنان دور کاری خود را ادامه می‌دهند. اگر لازم باشد به صورت مجازی دور کاری انجام می‌شود.

مشاور شهردار تهران با اشاره به اینکه شرایط پنجشنبه و جمعه آخر سال در تاریخ پنجاه ساله بهشت زهرا سابقه نداشته است در خصوص مراسم تدفین متوفیان مبتلا به کرونا گفت: متوفیان کرونا ذیل پرتکل‌های وزارت بهداشت تدفین می‌شوند و لازم است توضیح دهم که بهشت زهرا مباحث شرعی فتاوای فقها را رعایت می‌کند.

محمدی ادامه داد: تمام تلاش ما این است که اقدامات شرعی و کرامت خانواده‌ها رعایت شود و لازم است، حتی افراد می تواند در قطعه ای که از قبل خریداری شده متوفیان خود را به خاک بسپارند.

اخبار مرتبط

icon news

کرونا از طریق تماس جنسی سرایت می کند؟

دکتر سید محمد علوی، مدیرگروه بیماری‌های عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت:...

آخرین آمار مبتلایان به کرونا در ایران اعلام شد/ ۳۴۵۲ نفر جان باختند/حال ۴۱۰۳ نفر وخیم است

کیانوش جهانپور رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت، آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا...

شلوغی اتوبوس های تهران در صبح امروز!/کرونا جان چند راننده را گرفت؟

محمود ترفع، مدیرعامل شرکت اتوبوسرانی تهران گفت: صبح امروز تعداد مسافران اتوبوس زیاد ب...

ماسک مخصوص برای ناشنوایان+عکس

افراد ناشنوا یا کم شنوا که از نشانه‌های بصری برای فهم سخن دیگران استفاده می کنند، نمی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news