اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 16 فروردین 1399
04 فروردین 1399 04 فروردین 1399
13:23 13:23

شما با استرس چه می‌کنید؟

یک روانشناس بالینی با اشاره به اوج گیری استرس در سطح جامعه با توجه به شیوع بیماری کرونا گفت:  استرس به معنای فشار روانی است که تغییر را به زندگی ما تحمیل می‌کند.

وانشناس بالینی گفت: با توجه به شیوع کرونا استرسی که در حال حاضر شاهد هستیم، استرس منفی یا دیسترس است که همه افراد واکنش‌های مختلفی در برابر آن از خود بروز می‌دهند.

به گزارش سلام نو سعیده زنوزیان امروز در جمع خبرنگاران در رابطه با مدیریت استرس، اظهار کرد: در حال حاضر در جامعه درگیر بحث کرونا و استرس‌هایی هستیم که همه ما را درگیر خود کرده به طوری که اکنون کنترل استرس یکی از مباحث بسیار مهم در این زمینه است.

وی با بیان اینکه همه افراد واکنش‌های یکسانی در مقابله با استرس ندارند، افزود: استرس به معنای فشار روانی است که تغییر را به زندگی ما تحمیل می‌کند؛ این استرس می‌تواند استرس مثبت یا منفی باشد.

این روانشناس در رابطه با استرس مثبت، تصریح کرد: فردی ارتقای شغلی پیدا کرده و فردی ازدواج می‌کند و فردی که بچه‌دار می‌شود به هر حال مسئولیت‌های جدید و تغییرات زندگی برای این افراد اتفاق می‌افتد، لازمه آن سازگاری مجدد با شرایط موجود است. این استرس‌های مثبت نیز ممکن است فرد را دچار مشکل کند.

روانشناس بالینی با بیان اینکه با توجه به شیوع کرونا استرسی که در حال حاضر گریبان هستیم، استرس منفی یا دیسترس است، خاطرنشان کرد: حوادثی مانند سیل، زلزله و بحث بیماری مانند کرونا جزو موارد دارای استرس منفی است و هر کسی متفاوت با این استرس‌ها برخورد می‌کند؛ به‌طور مثال فردی ممکن است به مواد یا الکل پناه برده و افراد دیگری نیز به خواب، مطالعه، خوردن و غیره پناه ببرند که این‌ها همه واکنش‌های مختلفی است که افراد در مقابله با استرس دارند.بنابراین اول باید بدانیم چه واکنشی در مقابله با استرس از خود بروز می‌دهیم. این مسئله بسیار مهمی است که هر کسی به یک خودشناسی از خود برسد.

اخبار مرتبط

icon news

شلوغی اتوبوس های تهران در صبح امروز!/کرونا جان چند راننده را گرفت؟

محمود ترفع، مدیرعامل شرکت اتوبوسرانی تهران گفت: صبح امروز تعداد مسافران اتوبوس زیاد ب...

ماسک مخصوص برای ناشنوایان+عکس

افراد ناشنوا یا کم شنوا که از نشانه‌های بصری برای فهم سخن دیگران استفاده می کنند، نمی...

انجام کدام جراحی ها در شرایط اپیدمی کرونا مجاز است؟

دکتر محمد اسماعیل اکبری رئیس مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: از...

ترافیک در سال 99 طور دیگری رکورد زد

گزارش‌های پلیس راهور از کاهش چشمگیر تردد در جاده‌های کشور از۲۵ اسفند ۹۸ تا پایان ۱۵ ف...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news