اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 15 فروردین 1399
06 فروردین 1399 06 فروردین 1399
09:22 09:22

بیکاری گسترده در انتظار آمریکایی ها!

نتایج یک تحقیق تازه نشان می‌دهد که در پی شیوع ویروس کرونا در آمریکا ۳۷ میلیون شغل در آمریکا با تعطیلی موقت مواجه می شود.

ویروس کرونا تهدیدی برای نابودی ۳۷ میلیون شغل در آمریکا

طبق نتایج تحقیق جدید سازندگان شاخص کیفیت شغلی (جی‌کیوآی) بخش خصوصی آمریکا، بیکاری در ایالات متحده در هفته‌ها و ماه‌های آینده به سطح بی‌سابقه‌ای خواهد رسید.

به گزارش سلام نو، به نقل از راشاتودی، طبق نتایج تحقیق جدید سازندگان شاخص کیفیت شغلی (جی‌کیوآی) بخش خصوصی آمریکا، بیکاری در ایالات متحده در هفته‌ها و ماه‌های آینده به سطح بی‌سابقه‌ای خواهد رسید.

در این بررسی به احتمال تعطیلی اجباری فعالیت‌های تجاری در شهرها، کلان‌شهرها و ایالات آمریکا، در تلاش برای مقابله با شیوع ویروس کرونا اشاره شده است.

داده‌های آماری این تحقیق نشان می‌دهد که ۳۷ میلیون شغل آمریکا با تعطیلی موقت به وجود آمده با بحران سلامت، در خطر اخراج قرار دارند.

مقامات جی‌کیوآی در یادداشتی نوشتند: بسیاری از این کارگران شغل‌هایی دارند که درآمد آن به شدت پایین‌تر از میانگین درآمد جامعه است. این افراد به ویژه از توقف فعالیت‌های اقتصادی به علت پاندمی ویروس آسیب‌پذیر هستند.

در این تحقیق مشخص شد که رستوران‌ها بیشترین آسیب را خواهند دید و در آینده نزدیک ۹ میلیون شغل در این بخش از دست خواهد رفت. به دنبال آن ۳.۲ میلیون شغل در بخش آموزش نابود خواهد شد، در حالی که در بخش فروشگاه‌های عمومی ۲.۸ میلیون شغل از دست خواهد رفت.

همین حالا سیل عظیمی از درخواست‌های حقوق بیکاری به وجود آمده است و آن طور که داده‌ها نشان می‌دهد رقم این درخواست‌ها می‌تواند به زودی از رکورد ۶.۶ میلیون نفر ثبت شده در بحران بزرگ ۲۰۰۹ فراتر برود.

/مهر

اخبار مرتبط

icon news

کرونا جان بیش از 50 هزار نفر در جهان گرفت

بر اساس اعلام یک مرکز دانشگاهی شمار جانباختگان ویروس کرونا در جهان از مرز ۵۰ هزار نفر...

هشدار کتائب حزب‌الله به ایالات متحده

آمریکا همواره بدون ارائه هیچ گونه سند و مدرکی کتائب حزب‌الله را مسئول حملات راکتی اخی...

آمریکا‌ها "الحبانیه" را هم تخلیه خواهند کرد

در پی مصوبه پارلمان عراق برای تخلیه آمریکایی‌ها از این کشور سخنگوی فرماندهی عملیات مش...

حمله نژادپرستانه به آسیاتباران مقیم در آمریکا به دنبال شیوع کرونا

شیوع و گسترش ویروس کرونا در ایالت های مختلف آمریکا سبب انزجار و حملات نژادپرستانه علی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news