اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 09 فروردین 1399
06 فروردین 1399 06 فروردین 1399
19:15 19:15

خبر مهم رییس کل بانک مرکزی درباره منابع مسدود شده ایران

عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی از احتمال آزاد شدن برخی منابع مالی مسدود شده ایران خبر داد.

خبر مهم همتی: بخشی از منابع مسدود شده ایران آزاد می‌شود

رییس کل بانک مرکزی از احتمال آزاد شدن برخی منابع مالی مسدود شده ایران خبر داد و گفت: امیداوریم بتوانیم از این منابع آزاد شده برای تامین کالاهای اساسی، دارو، تجهیزات پزشکی و نیازهای ضروری مردم استفاده کنیم.

به گزارش سلام نو ، عبدالناصر همتی در حاشیه نشست هیات دولت گفت: با تلاش‌های وزارت امور خارجه و بانک مرکزی، احتمال آزاد شدن بخشی از منابع مسدود شده کشور وجود دارد.

وی افزود: این منابع با فشار دولت آمریکا در سایر کشورها مسدود شده بود. بر اساس خبرهایی که داریم این منابع احتمالاً آزاد شود.رییس کل بانک مرکزی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم از این منابع آزاد شده برای تامین کالاهای اساسی، دارو، تجهیزات پزشکی و نیازهای ضروری مردم، استفاده کنیم.

همتی اضافه کرد: به کارشناسان بانک مرکزی اعلام کرده ایم که پیگیری کنند تا از منابعی که به تدریج آزاد می شود برای رفاه مردم استفاده شود.وی درباره تأمین ارز کالاهای اساسی گفت: تأمین کالاهای  اساسی برای کشور به طور جدی دنبال می شود و از این نظر، فراوانی کامل داریم.

رییس کل بانک مرکزی افزود: سال گذشته 15میلیارد دلار دارو و کالای اساسی وارد کشور شد که این روند ادامه دارد.

*تذکر همتی به بانک های متخلف

همتی با تذکر به بانک ها، گفت: بانک مرکزی اعلام کرده بود که کسب و کارهایی که از کرونا آسیب دیده اند می توانند پرداخت تسهیلات خود را به تعویق بیندازند اما پرداخت اقساط همه تسهیلات قرض الحسنه به مدت سه ماه به تعویق می افتد.

رییس کل بانک مرکزی اضافه کرد: بر این اساس، هیچ پرداخت قسطی برای تسهیلات قرض الحسنه در اسفند، فروردین و اردیبهشت انجام نمی شود.همتی افزود: اما برخی بانک ها از این بخشنامه، برداشت درستی نداشته و اعلام کرده بودند که اگر افراد تمایل داشته باشند، پرداخت اقساط‎شان به تعویق می افتد، بنابراین از حساب برخی افراد برداشت کرده بودند.

وی ادامه داد: دیروز بخشنامه جدیدی را به بانک ها ابلاغ کردیم که در آن تاکید شد هیچ وام قرض الحسنه ای نباید در این سه ماه، اخذ شود و اقساط آنها باید به انتهای اقساط اضافه شود.

رییس کل بانک مرکزی تصریح کرد: اگر بانک ها از حساب فردی برداشت کرده اند باید آن را به حساب افراد بازگردانند.وی با اشاره به سال جهش تولید، گفت: امیدواریم بانک مرکزی و شبکه بانکی کمک کنند که جهش تولید در کشورمان در ماه های آینده به نتیجه ملموسی برسد و شاهد رونق بیشتر اقتصاد کشورمان باشیم.

رییس کل بانک مرکزی اظهار امیدواری کرد که با پایان شیوع کرونا شاهد بهبود شرایط اقتصادی کشور باشیم.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

کدام وام ها مشمول تعویق سه‌ماهه اقساط می شوند؟

در راستای حمایت از وام گیرندگان قرض الحسنه بدلیل کرونا، تمامی بانک‌ها و مؤسسات اعتبار...

بانک مرکزی خبر کاهش سقف برداشت از خودپردازها را تکذیب کرد

روابط عمومی بانک مرکزی خبر کاهش سقف برداشت از خودپردازها را تکذیب کرد.

بانک ها به باجه مخصوص دریافت و پرداخت اسکناس مجهز می شوند

بنا بر اعلام بانک مرکزی ازین پس در همه شعب بانک‌ها به منظور دریافت و پرداخت وجوه نقد ...

سقف کارت به کارت باز هم افزایش یافت

بانک مرکزی، سقف کارت به کارت را به ۱۰ میلیون تومان افزایش داد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news