اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 13 فروردین 1399
06 فروردین 1399 06 فروردین 1399
20:45 20:45

تردد بین شهرها به شدت محدود می‌شود/مسافران چگونه به شهریشان باز گردند؟!

سعید نمکی وزیر بهداشت عصر امروز در یک گفت‌وگوی تلویزیونی گفت: تردد بین شهری کاهش یافته است و مسافران قبل از ورودبه شهرهایشان آزمایش می‌شوند.

کاهش تردد بین شهری/مسافران قبل از ورودبه شهرهایشان آزمایش می‌شوند

وزیر بهداشت گفت: در طرح فاصله گذاری اجتماعی تردد بین شهری به شدت کاهش پیدا می‌کند و مسافرانی که می خواهند به شهرهایشان برگردند مورد آزمایش قرار می گیرند.

به گزارش سلام نو، سعید نمکی وزیر بهداشت عصر امروز در یک گفت‌وگوی تلویزیونی در تشریح طرح فاصله گذاری اجتماعی اظهار کرد: یکی از برنامه‌هایی که برای کاهش شیوع کرونا در کشور داشتیم پیشنهاد در محدودسازی مکان‌های پرتردد مانند مدارس و دانشگاه‌ها و ورزشگاه بود.

وی افزود: برگزاری بازی‌ها بدون تماشاچی، تعطیلی تئاترها، تعطیلی نمازجمعه ها و اماکن مذهبی و … هم از جمله اقدامات پیشگیری برای شیوع کرونا بود.

نمکی تصریح کرد: علیرغم همه فشارهایی که تحریم‌ها برای ما ایجاد کرد موج اول اپیدمی را با کمک و با جان فشانی همکاران خود پشت سر گذاشتیم و خیز اولیه کاسته شد.

وزیر بهداشت هشدار داد: سفرها می‌تواند در موج دوم تأثیر داشته باشد و خوشبختانه با طرح کاهش سفرهای نوروزی می‌توان جلوی این مشکل را گرفت.

وی ادامه داد: ۴ سطح را برای وضعیت جلوگیری از شیوع کرونا در طرح فاصله گذاری اجتماعی تعریف کردیم که محدود کردن فعالیت‌های اجتماعی و ترددها از جمله موارد جدید اعمالی برای کاهش شیوع کرونا در کشور است.

نمکی خاطرنشان کرد: البته در این طرح خیلی از موارد مانند اینکه چه کسبه‌ای نیاز به فعالیت ندارند و باید تعطیل شوند و چه کسبه‌ای باید حتماً به کار خودشان ادامه دهند در نظر گرفته شده است.

وزیر بهداشت گفت: با اجرای این طرح تردد بین شهرها به شدت محدود می‌شود البته یک زمانی برای بازگشت مسافران به شهرهایشان در نظر گرفته شده است که شهروندانی که از شهرهای خودشان خارج شده اند فرصتی برای بازگشت داشته باشند.

به گفته وی پلاک خودروی افرادی که از شهرها خارج شده اند ثبت شده و با تمامی افراد تماس گرفته می‌شود و تمامی مسافران رصد می‌شوند تا اگر موارد بیشتری از ابتلاء به این بیماری بود برای درمان به مراکز درمانی انتقال داده شود تا از شیوع آلودگی جلوگیری شود.

اخبار مرتبط

icon news

واکنش تند خبرنگار ایران اینترنشنال به رفتار زشت مردم آمریکا! + فیلم

بی‌توجهی عده ای از مردم آمریکا برای انجام توصیه‌های پزشکی مقابله با کرونا باعث گلایه ...

پلیس با مراجعان به تفرجگاه‌ها در روز سیزده به در برخورد می کند

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا اعلام کرد که در راستای مقابله با ویروس کرونا، پلیس ...

فیلمی که بیماران کرونایی و همراهانشان باید ببینند+فیلم

بیماران مبتلا به کرونا، و همچنین همراهان این بیماران باید نحوه مقابله با ویروس کرونا ...

تفریح در جنگل‌ها ممنوع شد/تعطیلی پارک های جنگلی

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها اعلام کرد که پارک‌های جنگلی تعطیل اند و همچنین به د...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news