اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 16 خرداد 1399
07 فروردین 1399 07 فروردین 1399
18:23 18:23

علائم کرونا تغییر کرد/علائم جدید را بشناسید!

 انور بهرامی، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سقز گفت: نشانه‌های ابتلای به ویروس کرونا در سقز تغییر کرده است.

نشانه‌های ابتلای به ویروس کرونا در سقز تغییر کرده است

به گزارش سلام نو، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سقز، گفت: علائم ابتلای بیماران به ویروس کرونا تغییرات اساسی کرده و آزمایش‌های تازه برخی افراد مبتلا به این ویروس در این شهرستان نشان می‌دهد که هیچ‌یک از علائم شناخته‌شده پیشین این ویروس را نداشته‌اند.

انور بهرامی در پاسخ پرسش سامانه محلی «سقز روداو» که پرسیده بود«آیا واقعیت دارد که بیماران کرونایی با علائم جدیدی ازجمله کاهش حس بویایی، گرفتگی عضلات و غیره در کنار تنگی نفس مواجه می‌شوند؟ تائید کرد و گفت: در دو روز اخیر با بیمارانی مواجه شده‌ایم که علائم تنفسی کمتری دارند. این دسته از بیماران بیشتر دارای علائم گوارشی، ضعف و بی‌حالی، شکم‌درد، کاهش حس بویایی هستند.

وی افزود: این دسته از بیماران درگیری‌های ریوی کمتری داشته و کمتر بدحال هستند، اما درعین‌حال کرونا مثبت بوده و چون می‌توانند ناقل بیماری باشند بایستی موضوع موردتوجه قرار گیرند.

گفتنی است؛ تاکنون « تب، سرفه، تنگی نفس، گلودرد و آبریزش بینی » علائم بیشتر مبتلایان به کرونا به شمار می‌رفت. سقز کانون آلودگی به ویروس کرونا در کردستان است.

مسئولان دولتی می‌گویند کرونا در کردستان از ۲۰ بهمن‌ماه سال ۹۸ و در جریان برگزاری یک آیین ختم در مسجدی در سقز، نخستین افراد را آلوده کرد.

در این راستا شهرستان سقز که اکنون با ۱۰۶ مورد همچنان در صدر شهرستان‌های آلوده استان است، بازارها و ادارات به تعطیلی و قرنطینه کشیده شده و محدودیت تردد نیز در این شهر ادامه دارد.

تا ششم فروردین آزمایش انجام‌شده به روی ۷۵۰ مورد افراد مشکوک نشان می‌دهد که ۲۹۷ مورد مثبت و ۳۹۱ مورد آن منفی و جواب ۶۲ مورد اعلام نشده است و همچنین ۳۴ نفر به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را ازدست‌داده‌اند.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

کدام استان‌ها در وضعیت هشدار قرار دارند؟

کیانوش جهانپور، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد است...

۲۸۸۶ مبتلا به کرونا و ۶۳ فوتی در 24ساعت ثبت شد

کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد: ۲۸۸۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا طی ۲۴ سا...

کرونا هیچ وقت از بین نمی‌رود+ فیلم

یک اپیدمیولوژیست گفت نباید منتظر تمام شدن کرونا باشیم زیرا احتمالا این بیماری خاموش ن...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news