اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 09 فروردین 1399
07 فروردین 1399 07 فروردین 1399
17:40 17:40

چند درصد مبتلایان به کرونا هیچ علامتی ندارد؟

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت گفت: افرادی که با علائم خفیف ابتلا به کرونا و حتی با یک علامت در توسعه یافته ترین کشورها هم وارد آمار رسمی نمی شوند.

یک پنجم مبتلایان کرونا علامتی ندارند

به گزارش سلام نو، سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به آمار ۱۸ درصدی مبتلایان بدون علامت کرونا، گفت: افرادی که با علائم خفیف مواجه شوند در هیچ کشوری به عنوان مبتلا محسوب نمی‌شوند.

کیانوش جهانپور در جریان کنفرانس خبری روز پنجشنبه که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه آیا مشکل بویایی به عنوان علامت کرونا تلقی می‌شود یا خیر و آیا بیمارانی که قبل از آن با چنین علائمی مواجه بوده اند و مورد توجه قرار نگرفته اند، را می‌توان به عنوان بیماران پنهان کرونا محسوب کرد، توضیح داد: بیش از ۱۸ درصد افراد مبتلا به کرونا، ممکن است هیچ گونه علائمی نداشته باشند.

وی در ادامه گفت: افرادی که با علائم خفیف مواجه شدند و البته افرادی که تنها یک علامت داشته باشند که به عنوان موارد خفیف شناخته می‌شوند ولی در هیچ کشوری به عنوان مبتلا محسوب نمی‌شوند و در توسعه یافته ترین کشورها هم بیماران پنهان و دارای علائم خفیف وارد آمار رسمی نمی‌شوند.

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه وارد فاز شناسایی زودهنگام کرونا شده ایم، اظهار داشت: افراد در گروه‌های پرخطر و دارای علائم آشکار اولویت درمانی دارند، اما با توجه به مکانیزم شناسایی مبتلایان علائم خفیف‌تر هم مورد بررسی قرار می‌گیرد.

/مهر

اخبار مرتبط

icon news

کرونا و حس بویایی و چشایی

نادر حیدرزاده درباره احتمال کاهش حس بویایی و چشایی در بیماران مبتلا به کرونا ویروس تو...

کنسرت‌های آنلاین را در این سایت ها ببینید

 کنسرت های آنلاین از امشب راس ساعت ۲۱ با حضور مهدی جهانی برگزار می‌شود.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news