اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 09 فروردین 1399
07 فروردین 1399 07 فروردین 1399
23:45 23:45

یک فایل صوتی با صدای یک زن در شیراز غوغا به پا کرد!

عبدالرسول همتی معاون بهداشت و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، واقعیت ماجرای وخامت وضعیت بیماران کرونایی درشیراز را بیان کرد.

معاون بهداشت و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز محتوای منتشر شده در فضای مجازی در قالب یک فایل صوتی از زبان یک زن و طرح ادعاهای وی پیرامون وخامت وضعیت شیراز به لحاظ شیوع کروناویروس را قویا تکذیب کرد.

به گزارش سلام نو، عبدالرسول همتی در قالب یک فایل صوتی تاکید کرد: فایل صوتی منتشر شده در فضای مجازی که در آن یک زن ادعا میکند شیراز در وضعیت قرمز به لحاظ شیوع کرونا قرار دارد، بی اساس و کذب محض است.

همتی با بیان اینکه انتشار این فایل صوتی موجب رعب و وحشت شده است، خطاب به شهروندان فارس تاکید کرد که به جدیدترین، موثق ترین و بی واسطه ترین اطلاعات کرونایی در استان را از سایت دانشگاه علوم پزشکی شیراز یا از زبان بنده به عنوان سخنگوی این دانشگاه توجه کنند.

معاون بهداشت و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: در این فایل صوتی گفته شده که مردم باید مایحتاج خود را سریعا از فروشگاه‌ها و مغازه‌ها تهیه کنند در حالی‌که شلوغی فروشگاه‌ها خود تاثیر منفی در شیوع این بیماری دارد.

وی خاطرنشان کرد: نمی‌گوییم که وضع شیوع این ویروس در فارس خوب است و بیخیال شویم، اما با تلاش مردم در حالت پایدار و باثباتی قرار داریم.

همتی اظهار کرد: خوشبختانه مردم استان فارس و شهر شیراز به توصیه‌ها عمل کرده و در خانه مانده‌اند اما نگرانی‌ها از تعطیلی روزهای آینده است و از آنها می‌خواهیم که همچنان در خانه بمانند و به مسافرت نروند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز یادآور شد: بنابر اعلام ستاد ملی کرونا، از صبح جمعه ۸ فروردین محدودیت‌ها و مقررات سختگیرانه تری برای ورود و خروج شهرها ایجاد خواهد شد.

امروز یک فایل صوتی با صدای یک زن در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی استان فارس و شیراز منتشر و فردی در آن مدعی شده که شیراز در شرایط قرمز کرونایی قرار دارد و مسئولان قصد دارند این شهر را از طریق هوایی گندزدایی کنند. مدعی این موضوع همچنین اعلام کرده بود که قرار است بسته‌های غذایی بین خانوارها در شیراز و فارس توزیع شود.

/رکنا

اخبار مرتبط

icon news

کرونا پرستار بازنشسته یاسوجی را کشت+عکس

سعادت شکیبایی بیاره، سوپروایزر بیمارستان شهید بهشتی بر اثر ابتلا به کرونا جان باخت.

کرونا در خراسان رضوی؛ 600 نفر جان باختند

علی‌اصغر انجیدن،  دبیر کمیته مراقبت و درمان بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گ...

جریمه سنگین برای تردد بی مورد خودروها

 سرهنگ "سیدعلی حسینی"، رئیس پلیس راهور استان مرکزی گفت: رانندگان از تردد بی مورد و غی...

اتفاق بی سابقه در قطار مسیر مشهد

مصطفی نصیری مدیر کل راه آهن خراسان، از توقف تردد قطار در مسیر مشهد به دلیل نبود مسافر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news