اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 11 خرداد 1399
08 فروردین 1399 08 فروردین 1399
14:49 14:49

رکود اقتصادی کرونا بدتر از بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ است/ ضرورت همکاری همه جانبه کشورهای برای کاهش ضرر اقتصادی کرونا

رییس سازمان جهانی تجارت (WTO) اظهار کرد که پیش بینی ها نشان می دهد رکود اقتصادی و از بین رفتن مشاغل ناشی از شیوع ویروس کرونا بدتر از رکود مالی سال ۲۰۰۸ خواهد بود.

به گزارش سلام نو به نقل از ایسنا، روبرتو آزودو، مدیرکل سازمان جهانی تجارت در پیام ویدیویی که از خانه اش ضبط و در وب سایت این نهاد منتشر شده بود، اظهار کرد: این بیماری همه گیر تاثیر عظیم اجتناب ناپذیری روی اقتصاد خواهد داشت. وی در ادامه افزود: پیش بینی های اخیر حاکی از رکود اقتصادی و از بین رفتن مشاغل هستند که بسیار بدتر از بحران مالی جهانی 12 سال پیش است.

مدیرکل سازمان جهانی تجارت گفت: پیش بینی های دقیق وجود ندارد اما اقتصاددانان این نهاد انتظار دارند تجارت افت بسیار شدیدی پیدا کند.

وی با بیان این که کشورها برای محدود کردن آسیب اقتصادی و فراهم کردن زمینه احیای بلندمدت می توانند اقدامات مهمی انجام دهند، خواستار همکاری کشورها با یکدیگر شد و خاطرنشان کرد تلاشهای هماهنگ، قدرت جمعی مبارزه با رکود را افزایش خواهد داد.

آزودو بدون نام بردن از کشورها، تدابیر محرک مالی که از سوی دولتها تدوین شده است را مثبت خواند و از اعضای سازمان جهانی تجارت خواست شفاف عمل کرده و اطلاعات را در اختیار دیگران بگذارند.

بر اساس گزارش رویترز، از زمان گزارش اولین موارد ابتلا به ویروس کرونا در ماه میلادی جاری، دیدارهای حضوری از سوی سازمان جهانی تجارت در مقر این نهاد در ژنو لغو شده است و این نهاد دیدار دو سالانه خود که قرار بود ماه ژوئن در قزاقستان برگزار شود را به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو کرد.

اخبار مرتبط

icon news

کرونا چطور و چقدر به هند آسیب زد؟

هند از کشورهایی بود که بعد از شیوع کرونا اقدام قرنطینه سراسری کرد. حالا مشاهده می‌شود...

بحران اقتصادی ویران‌گر و کشنده‌تر از کرونا خواهد بود

دیوید بیزلی، مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا به تازگی در هشداری تلخ اعلام کرد که تعداد ا...

رکود فاجعه بار در اقتصاد جهان /بحران بی سابقه در راه است

 صندوق بین المللی پول اعلام کرده است که هرگز در طول تاریخ تاریخ شاهد تعطیل شدن اقتصاد...

منتظر رکود بزرگ اقتصادی در جهان باشید

بانک جهانی نسبت به پیامدهای اقتصادی شدید در پی شیوع کرونا هشدار داد و اعلام کرد که با...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news