اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 08 خرداد 1399
12 فروردین 1399 12 فروردین 1399
14:30 14:30

بهترین خبر از کرونا توسط وزارت بهداشت اعلام شد

جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت در جلسه پرسش و پاسخ با خبرنگاران  در ارتباط با آخرین وضعیت بیماری کرونا در کشور شرکت کرد.

خبر خوب معاون وزیر بهداشت درباره روند شیوع کرونا در برخی از استان‌ها

به گزارش سلام نو، قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت پیش از ظهر امروز در ویدئو کنفرانسی با خبرنگاران اظهار کرد: اولین مورد کرونا مثبت در قم بود، روز ۲۹ بهمن ماه به ما اطلاع دادند یک موردی است که با آنفولاآنزا فرق می‌کند و بعد با دستور وزیر به قم رفتیم و آزمایش‌های دیگر را انجام دادیم و نتیجه کرونای آن دو بیمار مثبت اعلام شد و بعد از آن هم به گیلان رفتیم و آنجا هم مواردی بودند که تست کرونا آنها مثبت اعلام شد.

وی افزود: کمتر از ۱۰ روز ۴۰ هزار تخت برای بستری آماده کردیم که در ابتدا اصلاً به این تعداد تخت هم نیازی نبود، بیشترین بیماران را به بزرگترین بیمارستان‌های استان‌ها انتقال دادیم تا بتوان بهتر به آنها خدمات ارائه داد.

جان بابایی تصریح کرد: کشورهای دیگری که با فاصله کوتاهی با ما کرونا در کشورش شیوع پیدا کرده بود، همچنان در پیک هستند ولی ما از اواخر هفته سوم این بیماری شرایط پیک اتفاق افتاده و روند رو به افزایش نداشتیم، ده روز قبل از عید در خیلی از استان‌ها روند ثابت داشتیم و الان حتی در برخی از استان‌ها کاهش هم داریم.

معاون درمان وزارت بهداشت ادامه داد: در ایتالیا، اسپانیا، انگلیس و امریکا برای مقابله با این بیماری با مشکل مواجه شدند و هنوز به پیک واقعی این بیماری نرسیدند.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

آمار مبتلایان به کرونا از ۱۴۳ هزار نفر گذشت/مجموع جان باختگان به ۷۶۲۷ نفر رسید

دکتر کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت، آخرین آمار مبتلایان به کرونا در 24 گذشته را ...

آخرین آمار مبتلایان به کرونا در استان چهارمحال وبختیاری

دکتر شیرانی، ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: کل موارد مبتلا به ویروس کرونا در اس...

توضیحات ناجا درباره کرونا در پادگان ها

سردار تقی مهری، رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: هیچ سربازی بر اثر کرونا فوت نکرده ا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news