اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 14 خرداد 1399
12 فروردین 1399 12 فروردین 1399
13:29 13:29

بخشش ۷۰ میلیون یورویی تورینی‌ها/ بازیکنان ایرانی از رونالدو و یارانش الگو می‌گیرند؟

این از خودگذشتگی اگر در هر جای دنیا اتفاق نیافتاد، در ایران و فوتبالی که سراسر زیان است باید رخ دهد و بازیکنان شرایط باشگاه‌هایشان را درک کنند. لیگ ایران در حال تعطیل شدن است و به ظاهر اسپانسرها هم دیگر نه پولی به باشگاه می‌دهند و نه سازمان لیگ و دست تیم‌های ایرانی خالی‌تر از قبل می‌شود.

سلام نو - سرویس ورزشی: تعطیلی لیگ‌های فوتبال باعث ضرر و زیان مالی زیادی در خصوص تیم‌های مختلف شده است و بازیکنان یوونتوس با بخشش درصدی از قرارداد خود مانع از زیان مالی تیم‌شان شده‌اند اما باید دید ایرانی‌ها این بار در مسائل مالی هم از رونالدو الگو می‌گیرند؟

به گزارش سلام نو، روز گذشته بازیکنان باشگاه یوونتوس در تصمیمی عجیب اما قابل ستایش، مجموعا ۷۰ میلیون یورو از دستمزد سالیانه خود را به این باشگاه بخشیدند تا در این روزهای تعطیلی سری‌آ و لیگ قهرمانان اروپا که بانوی پیر نمی‌تواند بازی کند و درآمدی به دست بیاورد، کمک حال تیم‌شان باشد. در راس این اتفاق، کریستیانو رونالدو ستاره پرتغالی یوونتوس قرار دارد که سهم عمده‌ای در این کار دارد و شماره ۷ تورینی‌ها، ۳۱ میلیون از دستمزد سالیانه خود را به باشگاهش بخشید. این اتفاق بی‌نظیر در حالی رغم خود که شیوع ویروس کرونا، فوتبال را نه تنها از ایتالیا بلکه از تمام دنیا گرفته و در حال زدن ضرر مالی به بسیاری از باشگاه‌های ریز و درشت است.

این تصمیم بازیکنان یووه، اتفاق عجیب و جالبی تلقی می‌شود زیرا آن‌ها برای باشگاهی این کار را کرده‌اند که تراز مالی مثبت دارد و از باشگاه‌های متمول است اما آیا بازیکنان ایرانی حاضر هستند چنین کاری برای تیم‌شان انجام دهند؟ آیا مدیران تیم‌های ایرانی که عمدتا تراز مالی مثبت ندارند و همیشه به یک عده بدهکار هستند، می‌توانند بازیکنان خود را راضی کنند تا درصدی از مبالغ قرارداد آن‌ها کسر شود؟ روز گذشته فرهاد حمیداوی، مالک باشگاه شهرخودرو اعلام کرد قرار است با بازیکنان تیمش جلسه‌ای بگذارد و در این خصوص با آن‌ها صحبت کند تا درصدی از مبالغ قرارداد آن‌ها کاسته شود.

این از خودگذشتگی اگر در هر جای دنیا اتفاق نیافتاد، در ایران و فوتبالی که سراسر زیان است باید رخ دهد و بازیکنان شرایط باشگاه‌هایشان را درک کنند. لیگ ایران در حال تعطیل شدن است و به ظاهر اسپانسرها هم دیگر نه پولی به باشگاه می‌دهند و نه سازمان لیگ و دست تیم‌های ایرانی خالی‌تر از قبل می‌شود. باشگاه پرسپولیس در حال مذاکره با ۳ اسپانسر است تا بتواند کاستی‌های مالی این تیم را جبران کند اما آیا کسی حاضر می‌شود اسپانسر تیمی شود که دیگر قرار نیست بازی انجام دهد و لیگش تا چند ماه تعطیل خواهد بود؟

با این شرایط نباید انتظار داشت بازیکنان ایرانی فقط از خوشحالی بعد گل کریستیانو الگو بگیرند و این رفتار حرفه‌ای ستاره پرتغالی می‌تواند نمونه خوبی از رفتار یک بازیکن سطح جهانی باشد. با این وجود AFC و فیفا هم در حال ورود به این مقوله هستند تا مقابل ضرر تیم‌های باشگاهی را بگیرند؛ گویی قرار است دستوری از سوی این نهادهای بالادستی فوتبال صادر شود مبنی بر این که بازیکنان تیم‌های باشگاهی موظف به دریافت بخشی از قرارداد خود هستند و نمی‌توانند تمام آن را دریافت کنند.

البته فوتبال ایران و بازیکنان ایرانی همیشه نشان داده‌اند تافته‌ای جدا بافته از تمام دنیا هستند و اگر بخواهند تمام پولشان را از باشگاه بگیرند، با تهدید و زور این کار را انجام خواهند داد و دست باشگاه‌شان را در پوست گردو خواهند گذاشت.

اخبار مرتبط

icon news

۵ درصد لیگ‌برتری‌ها کرونا دارند!

سعیدی سخنگوی فدراسیون پزشکی ورزشی  گفت: اگر آزمایش‌های کرونا برگزار شود لیگ نوزدهم مش...

پردرآمدترین ورزشکار جهان معرفی شد

راجر فدرر با ۱۰۶ میلیون دلار درآمد به عنوان  پردرآمدترین ورزشکار جهان معرفی و لیونل م...

وزارت ورزش تهدید ۴ باشگاه لیگ برتری را به سخره گرفت!

معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش گفت: نامه‌ای مبنی بر انصراف چهار باشگاه لیگ برتری برای ...

ماجرای عجیب آزمایشگاهی که بازیکنان لیگ‌برتر آنجا کرونا گرفتند!

تعدادی از بازیکنان لیگ برتر که همگی به یک آزمایشگاه مراجعه کرده بودند به ویروس کرونا ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news