اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 05 خرداد 1399
12 فروردین 1399 12 فروردین 1399
17:14 17:14

تولید دستگاه های تنفسی جدید جهت کمک به مبتلایان کرونا

 شرکت فضایی ویرجین اوربیت اعلام کرده قصد دارد تولید دستگاههای تنفسی را به دلیل شیوع بیماری مهلک کووید-۱۹ آغاز کند.

به گزارش سلام نو به نقل از دیلی میل، حدود دو ماه است که افراد برخی کشورهای جهان به کروناویروس که اکنون بیماری "کووید-۱۹" (COVID-۱۹) نام گرفته، مبتلا شده‌اند و تاکنون این ویروس جان هزاران نفر را در سراسر جهان گرفته است. شیوع این بیماری در شهر ووهان چین بوده است. اخیرا نیز محققان دانشگاه علوم پزشکی نانجینگ نیز اعلام کرده اند  این ویروس خطرناک تر از آن چیزی است که افراد تصور میکنند و مطالعات آنها نشان میدهد ویروس در محیط ۴۱ درجه نیز قابل انتقال و سرایت است.

حال این شرکت فضایی تصمیم گرفته با ساخت دستگاه تنفّس مصنوعی یا وِنتیلاتور (Medical ventilator) گامی نوین در جهت درمان این بیماری برداشته باشد. این دستگاهها کمی متفاوت از یک دستگاه تنفس مصنوعی معمولی خواهد بود و از کیسه های متحرک خودکار برای پمپاژ اکسیژن به بیماران استفاده می کند.

این شرکت امیدوار است با اتوماتیک کردن کیسه ها که معمولاً باید توسط یک شخص پمپاژ شود ، ونتیلاتورهای هوشمندی توسعه دهد که همانند گذشته بزرگ و پیچیده نیستند.

دستگاه تنفّس مصنوعی یا دستگاهی است که کار تنفس را برای بیمارانی که به‌طور موقت یا دائم دچار مشکلات تنفسی هستند انجام می‌دهد. به عبارت دیگر در ریه می‌دمد و درنگ می‌کند و بازدم خودبخود انجام می‌شود. آغاز تهویهٔ مصنوعی با لوله‌گذاری تراشه فراهم می‌شود. پس از آن با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته که امروزه تحت کنترل ریز پردازندهها هستند تنفس مصنوعی برای بیمار شروع می‌شود. با شیوع بیماری کووید-۱۹ بیمارستانهای آمریکا با کمبود دستگاههای تنفسی مواجه شده اند.

به گزارش CNBC این شرکت امیدوار است ظرف چند روز آینده تاییدیه ساخت این دستگاهها را از  سازمان غذا و دارو آمریکا دریافت کند تا ساخت هزاران دستگاه در هفته را آغاز کند.

اخبار مرتبط

icon news

زمین گیر شدن هواپیما‌ها در ایالت های مختلف آمریکا در روزهای کرونایی/سری سوم تصاویر

شیوع و گسترش ویروس کرونا در آمریکا منجر به زمین گیر شدن هواپیماها و صنعت هواپیمایی ای...

مقابله ربات ها با ویروس کرونا در سراسر جهان /سری دوم تصاویر

از برخی ربات های هوشمند در سراسر جهان جهت مقابله با ویروس کرونا استفاده می شود.

مقابله ربات ها با وبروس کرونا در سراسر جهان/سری اول تصاویر

 از برخی ربات های هوشمند در سراسر جهان جهت مقابله با ویروس کرونا استفاده می شود.

تست ویروس کرونا در آمریکا به منظور کاهش تلفات /تصاویر

آمریکا یک سوم تلفات ناشی از ویروس کرونا در سراسر جهان را داراست و اقدامات لازم جهت کا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news