اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 05 خرداد 1399
13 فروردین 1399 13 فروردین 1399
15:12 15:12

جریمه عجیب پلیس انگلیس در روزهای کرونایی!

دادستانی کل انگلیس از صدور حکم زندانی شدن افرادی که عمدا روی صورت کادر درمانی در روزهای کرونایی سرفه می کنند به مدت دو سال خبر داد.

به گزارش سلام نو، مقامات قضایی کشور انگلیس هشدار داده‌اند، کسانی که در طول شیوع ویروس کرونا عمدا روی کادر خدمات اضطراری سرفه کنند، به دو سال حبس محکوم خواهند شد!

پایگاه خبری "ایندیپندنت" نوشت، "دفتر دادستانی کل" انگلیس گفته است که در چنین شرایطی، سرفه به منزله حمله جسمی به افراد کادر اضطراری یا اقدام به ضرب و شتم علیه دیگر کارکنان کادر خدمات و دیگر افراد جامعه تلقی خواهد شد.

این حکم که در واکنش به گزارش‌های متعددی صادر شده است، حاکی از آن است افرادی که ادعا کرده‌اند به ویروس کرونا آلوده شده‌اند، از روی عمد روی پلیس و کارکنان فروشگاه‌ها سرفه کرده‌اند.

"مکس هیل"، رئیس دفتر دادستانی عمومی انگلیس گفت: «حضور کارکنان خدمات اضطراری بهنگام شیوع ویروس کرونا که جامعه برای مبارزه با آن دست به دست هم می‌دهد،  بیش از پیش لازم است؛ به همین دلیل، از دریافت گزارش‌هایی حاکی از آن که افرادی مدعی به ابتلا به کرونا روی ماموران پلیس و دیگر افرادی که در خط مقدم مبارزه قرار دارند، سرفه می‌کنند، سخت وحشت‌زده شده‌ام.»

چنین حملاتی، به‌ویژه علیه کارکنان بخش خدمات ضروری، منجر به دو سال حبس، و انجام آن علیه دیگر افراد، منجر به 6 ماه حبس خواهد شد اما حمله به افراد خارج از کادر اضطراری نیز اگر انگیزه نژادپرستانه یا مذهبی داشته باشد، می‌تواند به دو سال زندان افزایش داده شود.

تاکنون 22 هزار و 141 نفر انگلیسی به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد، یک هزار و 408 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

/تسنیم

اخبار مرتبط

icon news

آخرین آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهان

آخرین آمار مبتلایان به کرونا در جهان به  پنج میلیون و ۴۰۴ هزار و ۶۴۸ نفر رسیده است و ...

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از 5 میلیون و 300 هزار نفر عبور کرد

آمار ابتلا به کرونا در جهان به پنج میلیون و ۳۰۶ هزار و ۱۶۱ نفر رسید و تاکنون بیش از د...

کاهش 13 درصدی محبوبیت ترامپ در انگلیس

بر اساس نتایج یک موسسه پژوهشی در انگلیس محبوبیت دولت آمریکا در افکار عمومی این کشور ا...

قرنطینه مسافران در انگلیس

دولت انگلیس اعلام کرد مسافرانی که قصد ورود به این کشور را دارند 14 روز قرنطینه می‌کند...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news