اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 11 خرداد 1399
13 فروردین 1399 13 فروردین 1399
19:26 19:26

دلیل پایین بودن سرعت اینترنت از زبان جهرمی

وزیر ارتباطات با اشاره به افزایش سرعت اینترنت در آینده ای نزدیک از نصب ۸۰۰ هزار پورت VDSL در تهران و ارتقای ظرفیت موبایل خبر داد.

افزایش ۲.۵ برابری مصرف اینترنت/نصب ۸۰۰ هزار پورت VDSL در تهران

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به افزایش ۲.۵ برابری مصرف اینترنت از ابتدای اسفند، از نصب ۸۰۰ هزار پورت VDSL در تهران و ارتقای ظرفیت موبایل خبر داد.

به گزارش ایسنا، شیوع کرونا در کشور منجر به قرنطینه اختیاری افراد شده و در این میان مصرف اینترنت به‌عنوان راهی برای گذراندن اوقات فراغت، استفاده از روش‌های دورکاری و آموزش مجازی افزایش یافته است. البته سرعت و کیفیت اینترنت هم از مواردی است که همواره دغدغه کاربران بوده و در این شرایط هم نیازمند کیفیت مناسب برای فعالیت‌های اینترنتی خود هستند.

در این راستا یکی از کاربران توییتر به وضعیت اینترنت اعتراض کرده و با مخاطب قرار دادن وزیر ارتباطات نوشت: "کندی سرعت اینترنت ثابت و همراه شکل آزاردهنده‌ای به‌خود گرفته، اگر قرار است قرنطینه ادامه یابد و دور کار بمانیم، با این سرعت نمی‌شود کاری از پیش برد. آقای وزیر، اگر قطعی اینترنت دست شما نبود، حداقل مسئولیت این وضعیت را بپذیرید و فکری به حال کندی شبکه کنید."

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات نیز در توییتر در پاسخ به این کاربر اظهار کرد: "مسئولیت می‌پذیریم، تلاش هم کردیم. مصرف نسبت به ابتدای اسفند حدودا  ۲.۵ برابر شده است. از اول هفته‌ نصب ۸۰۰ هزار پورت VDSL در تهران آغاز شده که یک‌ماهه تمام می‌شود. ظرفیت موبایل را ارتقا دادیم اما شبکه‌ موبایل فرکانس لازم دارد که فعلا در اختیار صداوسیماست و تا فرکانس آزاد نشود، ظرفیت بالاتر نمی‌رود."

جهرمی پیش از این هم اعلام کرده بود امروز عملیات اجرایی ارتقای اینترنت خانگی از ADSL به VDSL در استان تهران و قم آغاز شده و اولویت توسعه با مناطقی است که سرعت نسل ۴ موبایل در آنها از متوسط کشوری پایین‌تر است که با این کار، سرعت اینترنت خانگی حداقل چهار برابر می‌شو د.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

icon news

ماجرای ارزش افزوده و شکایات VAS را فراموش نکنیم!

بسیاری از کاربران مستقیما این مساله را از وزیر ارتباطات در صفحه شخصی توییترش دنبال می...

خبر مهم شرکت مخابرات برای مشترکان اینترنت در تهران

سیدمجید صدری، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: واگذاری اینترنت پر سرعت به ۶۲ هزار شهر...

بدون هزینه سرعت اینترنت 2 برابر می شود

نائب‌رئیس هیات‌مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت، از افزایش ۲ برابری سرعت اینترنت با VDSL و...

استفاده بیش از ۷۰ درصد کاربران از بیش از ۷۰ گیگ اینترنت رایگان

نائب رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت در توییتر مصرف اینترنت در این ایام را تشری...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news