اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 11 خرداد 1399
13 فروردین 1399 13 فروردین 1399
20:29 20:29

کارگران روز مزد بسته های حمایتی دریافت می کنند

در پنجمین جلسه کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مقرر شد که به کارگران روزمزد و افرادی که دارای قرار داد رسمی نیستند، بسته های حمایتی داده شود.

بسته های حمایتی  بین کارگران روز مزد توزیع می شود

به گزارش سلام نو، در پی ابلاغ اولویت های " جهش تولید" از سوی رییس مجلس شورای اسلامی ،  امروز ( چهارشنبه ۱۳ فروردین ماه) پنجمین جلسه کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست های اصل ۴۴  با استفاده از فناوری دیجیتال دوسویه ‌در محل کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

در این نشست که با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان دولت، بخش خصوصی و مرکز پژوهش های مجلس برگزار شد،  نظرات حاضران درباره آثار اقتصادی کرونا و راهکارهای جهش تولید مورد بررسی قرار گرفت.

براساس این گزارش در نشست امروز کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی برای رفع تبعات  اقتصادی کرونا مقرر شد، دولت علاوه بر به تعویق انداختن اقساط بانکی، تمهیدات ویژه ای در حوزه های  بیمه، مالیات و امهال جرایم بانکی صاحبان مشاغل در نظر  گرفته و همچنین کمک به خانواده و اقشار آسیب پذیر به طور هدفمند صورت گیرد.

در جلسه امروز همچنین بر نحوه ارائه بسته های حمایتی به صورت هدفمند تاکید و در نهایت مقرر شد علاوه بر ارائه تسهیلات مناسب به کارگران رسمی، امکانات و بسته های حمایتی مناسبی برای کارگران روزمزد و افرادی که دارای قرارداد رسمی نیستند، پیش بینی شود.

در ادامه جلسه امروز کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی راهکارهای جهش تولید و گزارش سازمان های مربوطه و مرکز پژوهش های مجلس در بخشهای صنعت، فناوری اطلاعات، شرکتهای دانش بنیان، معادن و صنایع معدنی، انرژی، کشاورزی، منابع طبیعی، صنایع تبدیلی و تکمیلی، مسکن و  حمل و نقل بررسی و در نهایت مقرر شد شنبه هفته آینده گزارش وزارت اقتصاد و امر دارایی درباره راهکارهای تحقق جهش تولید ارائه شود.

/مهر

اخبار مرتبط

icon news

حساب بانکی متقاضیان بسته حمایتی چگونه بررسی می‌شود؟

اطلاعیه ای از سوی ستاد شناسایی مشمولین بسته حمایت معیشتی دولت، مستقر در وزارت رفاه من...

چرا دولت امسال بسته حمایتی نمی‌دهد؟

دولت وعده داده بود هر فصل یک بسته حمایتی برای اقشار نیازمند واریز کند ، اما امسال این...

فعالیت های وزارت رفاه در اتاق های شیشه ای

وزیر رفاه گفت:‌ تمام فعالیت‌های اقتصادی وزارت رفاه در اتاق شیشه‌ای خواهد بود و به ا...

شریعتمداری: در کشور کمبود مدیر نداریم

وزیر رفاه گفت: کمبود مدیر نداریم استعفای مدیران چندشغله یا بازنشسته پذیرفته می شود چر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news