اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 08 خرداد 1399
14 فروردین 1399 14 فروردین 1399
13:37 13:37

هندوانه ؛ عامل خوشبختی در زندگی یک مرد

جوان تبعید شده به جزایر دور افتاده در ویتنام با استفاده از هندوانه مجددا به روزهای خوش زندگی بازگشت.

به گزارش سلام نو، در زندگی هر کسی ممکن است اتفاقاتی رقم بخورد که نقطه عطفی برای پایان تمامی مشکلات و سختی هایش باشد و سرنوشتی دیگر برای فرد بسازد،ماجرای و حکایت مردی که با هندوانه خوشبخت و معروف شد! یکی از همین داستان های جالب و خواندنی است که خواندنش خالی از لطف نیست .

در زمان های قدیم، ویتنام توسط پادشاهی به نام هونگ ونگ اداره می شد. وقتی پادشاه فهمید که پسرش به نام آن تی یم از او نافرمانی می کند، او را به جزیرهٔ دورافتاده ای تبعید کرد تا به سختی زندگی کند.

آن تی یم در آن جزیرهٔ دورافتاده برای خود یک جان پناه ساخت و با مشقت بسیار، چاهی حفر کرد و با صید ماهی و حیوانات به زندگی خود ادامه داد تا اینکه روزی به یک میوهٔ عجیب برخورد. این میوه به اندازه یک توپ بزرگ و سبز بود. او میوه را به دو نیم تقسیم کرد و درون آن را قرمز یافت؛ اما او جرأت خوردن آن میوه عجیب را نداشت. روز ها پشت سر هم گذشت و گرمای هوا از راه رسید.

هیچ چیز نمی توانست تشنگی آن تی یم را از بین ببرد. از این روی، او بزرگ ترین تصمیم زندگی اش را گرفت و از آن میوه عجیب را که به شدت پر آب به نظر می رسید، خورد. میوه بسیار شیرین و خوشمزه بود. از این روی، آن تی یم به کشت آن میوه پرداخت و در مدت زمان اندکی، جزیره پر از میوه ای شده بود که آن تی یم به آن dua haz می گفت.

آن تی یم که از زندگی در آن جزیره خسته شده بود، به دنبال راه نجاتی می گشت. او نام خود و نقشه جزیره را روی هندوانه ها حکاکی کرد و آنها را به دریا انداخت. این میوه های عجیب بر امواج خروشان دریا سرگردان بودند تا اینکه دریانوردان و بازرگانان یک کشتی تجاری که از آن مناطق عبور می کردند، به هندوانه ها دست یافتند. آوازه میوه تازه کشف شده در سراسر ویتنام پیچید و نام آن تی یم را بر سر زبان ها انداخت و آن جزیره خالی و بدون سکنه را به یک مرکز تجاری بزرگ تبدیل کرد.

هونگ ونگ هم سرانجام پسرش را بخشید و او را میراث تاج وتخت خود کرد. هندوانه در ویتنام نماد خوشبختی و بخت و اقبال است و مردم ویتنام در اعیاد و جشن های خود به دوستان و نزدیکان خود هندوانه هدیه می دهند.

/برنا

اخبار مرتبط

icon news

متهم سکه ثامن تبعید می شود

رسول کوهپایه زاده، وکیل مالباختگان پرونده سکه ثامن گفت: متهم ردیف اول این پرونده بعد ...

خواص هندوانه برای سلامتی چیست؟

هندوانه علاوه بر اینکه یک میوه خوشمزه تابستانی است که در سنت‌های دیرین ایرانی مانند ش...

امشب این میوه را با انار نخورید!

دکتر احمدرضا درستی، مدیرگروه تغذیه جامعه دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: در شب چله از خ...

دستگیری ۸نفر در ویتنام در رابطه با کامیون مرگ

پلیس ویتنام از دستگیری 8 نفر دیگر در رابطه با کشف 39 جسد در داخل کامیونی در انگلیس که...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news