اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 12 خرداد 1399
14 فروردین 1399 14 فروردین 1399
16:20 16:20

فوت نویسنده بزرگ روسی

یوری بوندارف نویسنده 97 ساله روسیه که  از نویسندگان بزرگ دوران شوروی محسوب می شود و تأثیر بسزایی در ادبیات معاصر این کشور داشت، روز گذشته در منزل شخصی خود و در کنار خانواده درگذشت، وی نویسندگی آثاری همچون «آخرین والی‌ها»، «برف داغ»، «سکوت» و «ساحل» را در کارنامه هنری خود دارد.

یوری بوندارف نویسنده سرشناس روس درگذشت

به گزارش سلام نو، یوری بوندارف نویسنده روس که از نویسندگانی محسوب می‌شود که در دوره اتحاد جماهیر شوروی در صف مقدم بود، در ۹۷ سالگی درگذشت.

همسر یوری بوندارف از درگذشت وی در ۹۷ سالگی در خانه و در کنار خانواده‌اش خبر داد.

بوندارف سال ۱۹۲۴ در اورسک متولد شده بود و در دوران جنگ در دفاع از اسمولنسک جنگیده بود. او در نبرد آزادسازی کیف حضور داشت و در جنگ زخمی هم شده و مدال شجاعت دریافت کرده بود.

وی در بقیه عمرش بسیار از جنگ نوشت و معتقد بود این تاوان بدهی به کسانی است که برای همیشه آنجا ماندند. او نوشته بود: سعی کردم تا سرنوشت آنها را درک کنم و با دیگران به اشتراک بگذارم.

یوری بوندارف که به عنوان یکی از نویسندگان بزرگ دوران شوروی، تأثیر بسزایی در ادبیات معاصر این کشور داشت، خالق کتاب‌هایی چون «آخرین والی‌ها»، «برف داغ»، «سکوت» و «ساحل» بود.

این نویسنده به عنوان یک فیلمنامه‌نویس نیز شناخته می‌شد و از مهمترین آثارش نوشتن فیلمنامه «برف داغ» و فیلمنامه مجموعه فیلم‌های سینمایی «آزادی» از سال ۱۹۶۸ تا ۱۹۷۱ است.

«برف داغ» از جمله آثار وی است که به فارسی ترجمه و منتشر شده است. / خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

درگذشت شاعر ترانه ماندگار «گل یخ» در اتریش

مهدی اخوان لنگرودی، شاعر و نویسنده مطرح و خالق ترانه «گل یخ» در سن ۷۵ سالگی و پس از ت...

نویسنده «سوپرمن» درگذشت

 مارتین پاسکو نویسنده «بتمن» و «سوپرمن» در سن ۶۵ سالگی با مرگ طبیعی درگذشت.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news