اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 08 خرداد 1399
14 فروردین 1399 14 فروردین 1399
19:59 19:59

ترامپ و بن سلمان درباره قیمت نفت گفتگو کردند

بر اساس گزارش خبرگزاری واس عربستان ولیعهد این کشور با رئیس جمهور آمریکا در تماسی تلفنی درباره شرایط بازار نفت گفتگو کرده اند.

گفت وگوی ترامپ و بن سلمان درباره بهای نفت

به گزارش سلام نو، ترامپ در این باره گفت: با ولیعهد عربستان که پیشتر با "ولادیمیر پوتین" رییس جمهوری روسیه صحبت کرده بود، گفت وگو کرده وابراز امیدواری کرده‌ام که ریاض و مسکو تولیدات نفت خود را کاهش دهند.

درخواست ترامپ از بن سلمان پس از آن روی می‌دهد که شرکت نفتی آرامکو عربستان روز پنجشنبه با وجود تقاضای کم در پی شیوع ویروس کرونا اعلام کرد که صادرات خود را به طور بی‌سابقه‌ای افزوده و در یک روز به ۱۸ میلیون و 800 هزار بشکه رسانده است.

«دن سالیون» سناتور جمهوریخواه آمریکایی نیز روز پنجشنبه به عربستان هشدار داد که چنانچه نقشی سازنده در بازار نفت خام ایفا نکند، پیش‌نویس طرحی را برای خروج نیروهای آمریکایی از این کشور تهیه خواهد کرد.

وی تاکید کرد که چنانچه عربستان تحرکی در این زمینه نداشته باشد، روابط راهبردی واشنگتن و ریاض دستخوش تغییر خواهد شد.

روز سه شنبه این هفته نیز «تد کروز» سناتور جمهوریخواه از ایالت تگزاس گفت که وی به همراه شماری از سناتورهای دیگر به سفیر عربستان در مورد بازی با قیمت نفت هشدار داده‌اند.

کروز به شبکه سی ان بی‌سی گفت: وی و هشت سناتور حزب جمهوریخواه به تازگی در یک کنفرانس با سفیر عربستان از وی خواسته‌اند تا هرچه زودتر جنگ قیمت نفت با روسیه را پایان دهد زیرا این اقدامات امنیت شغلی تولید کنندگان آمریکایی را تهدید می‌کند.

قیمت نفت خام پس از عدم توافق اوپک با روسیه و کاهش قیمت‌ها توسط عربستان، بزرگ‌ترین سقوط قیمت را در نزدیک به ۳۰ سال گذشته تجربه کرد.

بنابر ارزیابی متخصصان، حتی در صورت پایان یافتن جنگ قیمت بین عربستان و روسیه باز هم بهای نفت به دلیل شوک ناشی از شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد جهانی افزایش نخواهد یافت و جهان شاهد کاهش ۲۰ درصدی تقاضا برای نفت خام خواهد بود.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

آمادگی ترامپ برای میانجی گری حل اختلاف مرزی میان چین و هند

رئیس‌جمهوری آمریکا  اعلام کرد که حاضریم در زمینه اختلاف‌های مرزی میان هند و چین میانج...

بایدن: ترامپ احمق است

جو بایدن اعلام کرد دونالد ترامپ یک احمق است، هر پزشکی در جهان می‌گوید باید هنگام حضور...

ترامپ: توئیتر در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا دخالت کرده

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا اظهار کرد: توییتر در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا دخالت کرده ا...

مسئول بارز اطلاعاتی سعودی بن سلمان را به ربودن افراد خانواده اش متهم کرد

 مسئول بارز اطلاعاتی سعودی مدعی شد که ولیعهد عربستان افراد خانواده اش را ربوده است.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news