اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه
سه‌شنبه 29 مرداد 1398
25 دی 1397 25 دی 1397
08:02 08:02

مراجع تقلید و علما بر ارتقاء وضعيت فرهنگي اقتصادي و عمراني استان قم تاكيد کردند

‌مراجع تقلید و آیات عظام در دیدار استاندارجدید قم، منصب استانداری قم را دارای جایگاه ویژه دانستند و همچنین بر ارتقاء وضعیت فرهنگی اقتصادی و عمرانی استان قم تاکید کردند.
استاندار

‌به گزارش سلام نو، بهرام سرمست با مراجع و آیات عظام صافی گلپایگانی، نوری همدانی، علوی گرگانی، سبحانی، جوادی آملی، مکارم شیرازی، شبیری زنجانی و حجت الاسلام شهرستانی نماینده تام الاختیار آیت الله العظمی سیستانی در ایران دیدار کرد.

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در این دیدار با اشاره به جایگاه شهر مقدس قم به عنوان ام القرای جهان تشیع، گفت: مسئولان استان قم باید در شأن این شهر وظایف خود را انجام دهند.

ایشان خدمت در قم را توفیق الهی عنوان و خاطرنشان کرد: مدیران استان قم باید در جهت خواست خداوند متعال و رضایت مردم قدم بردارند.

آیت الله نوری همدانی نیز در دیدار استاندار قم، با بیان اینکه قم حرم اهل بیت علیهم السلام است اظهار کرد: طبق روایات، مردم قم حضرت ولی عصر (عج) را در رسالت این امام معصوم کمک می کنند.

وی بیان کرد: انقلاب اسلامی نیز که در کل جهان تحول ایجاد کرد، از شهر قم شروع شد و باید شاکر باشید که به عنوان خدمتگزار نظام، در قم مشغول فعالیت هستید.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به اولویت های حوزه عمرانی قم اظهار کرد: احیای بافت فرسوده خصوصا در اطراف حرم مطهر حضرت معصومه (س) از اولویت بالایی برخوردار است.

این مرجع تقلید مسئله فرودگاه قم و مونوریل را نیز مورد توجه قرار داد و با بیان اینکه در رابطه با این دو طرح مردم به ما مراجعه و سوال می کنند، افزود: حل این دو مشکل نیازمند مشارکت و عزم جدی است.

وی همچنین با بیان اینکه در بحث فرهنگی نیز دشمنان در تلاش برای تغییر هویت دینی و فرهنگی شهر قم هستند، گفت: ارتقاء جایگاه فرهنگی قم نیز باید مورد توجه جدی مسئولان باشد.

همچنین آیت الله علوی گرگانی در دیدار استاندار قم، منصب استانداری قم را دارای جایگاه ویژه دانست و با بیان اینکه مقام معظم رهبری عنایت ویژه به شهر مقدس قم دارند، اظهار کرد: مسئولان ملی باید برای توسعه و عمران این شهر توجه خاصی به تخصیص اعتبارات ملی داشته باشند.

وی با اشاره به مسئله گرد و غبار در استان قم بر حل آن تاکید کرد و افزود: معضل ریزگردها باید مورد پیگیری جدی مسئولان قرار گیرد.

آیت الله علوی گرگانی شهر قم را متمایز از شهرهای دیگر دانست و خاطرنشان کرد: بحث توسعه فضای سبز استان قم از دیگر مسائلی است که باید با جدیت پیگیری شود.

آیت الله سبحانی نیز در دیدار استاندار قم وضعیت بیکاری و حجاب و عفاف را دو مساله ی اولویت دار در استان قم مطرح و اظهار کرد: ساماندهی این دو موضوع باید در دستور کارمسئولان استان قم باشد.

وی اعتیاد و ناامنی را از پیامدهای اصلی بیکاری دانست و تصریح کرد: با حل مشکل اشتغال جوانان، بسیاری از آسیب های اجتماعی مرتفع خواهند شد.

آیت الله جوادی آملی نیز در دیدار استاندار قم، با اشاره به پروژه های بر زمین مانده در شهر قم اظهار کرد: دستگاه‌های دولتی باید به اندازه اعتبارات و توان خود طرح عمرانی تعریف کنند تا با حجمی از پروژه های نیمه کاره روبرو نباشیم.

وی فسادستیزی را از اولویت های مدیریت در کشور برشمرد و افزود: کوچک کردن دولت و سپردن مسئولیت ها به مردم بایستی مورد توجه دولتمردان باشد.

این مرجع تقلید همچنین با اشاره به اقدامات صورت گرفته در کشور طی دهه های اخیر خاطرنشان کرد: کارهای خوب زیادی صورت گرفته است؛ ولی مدیران نباید به این حجم از اقدامات بسنده کنند.

آیت الله مکارم شیرازی نیز در دیدار استاندار، قم را آبروی نظام دانست و گفت: خدمت در این شهر توفیق الهی است و مسئولان باید از این فرصت برای اعتلای جایگاه این شهر استفاده کنند.

وی با بیان اینکه خدمات قم و حوزه های علمیه ملی و در بعضی جهات فراملی هستند، افزود: بایستی مسئولان دولتی در تخصیص اعتبارات، ویژگی های منحصر به فرد این شهر را در نظر بگیرند.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: مسائل اجتماعی و فرهنگی شهر قم بایستی بهبود و شرایط عفاف و حجاب در این شهر ساماندهی شود.

آیت الله شبیری زنجانی نیز در دیدار استاندار قم با بیان اینکه خدمت در قم با سایر استان‌های کشور متفاوت است، اظهار کرد: خدمت به مردم و زائرین شهر مقدس قم عنایت خاص حضرت معصومه (س) را به همراه خواهد داشت.

حجت الاسلام والمسلمین شهرستانی نیز در دیدار با سرمست، اهمیت و جایگاه ویژه شهر قم را مورد توجه قرار داد و گفت: توسعه استان بایستی توام با آینده نگری باشد.

وی پرورش نیروهای جوان برای ساخت آینده ی کشور را ضروری دانست و افزود: از ظرفیت های نخبگان باید در بهبود وضعیت استان در بخش های مختلف استفاده شود.

بهرام سرمست استاندار قم نیز در این دیدارها خدمت در قم را توفیق الهی دانست و گفت: معتقدیم باید تلاش مدیران در راستای تبدیل کردن قم به جایگاه واقعی و شایسته آن باشد.

وی علما و مراجع عظام را پشتوانه ی نظام وخدمتگزاران کشور دانست و افزود: فرمایشات این بزرگواران باید در توسعه کشور و استان مدنظر مسئولان باشد.

استاندار قم همچنین توصیه های مراجع در بحث های توسعه ای خصوصا کاهش آسییب های اجتماعی را مورد توجه قرار داد و گفت: امیدواریم بتوانیم به این خواسته ها تا حد امکان جامه عمل بپوشیم./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

کاروانسرای ملاحسین در آتش سوخت/ آتش در کمین میراث قم

میراث‌فرهنگی کشور گرفتار آتش سوزی‌های مکرر شده است و این‌بار ۳ حجره از کاروانسرای ملا...

مخالفت مجلس با تشکیل وزارت بازرگانی

محمدحسین فرهنگی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه در مجلس مخالفان جدی برای...

عقلانی به امر به معروف و نهی از منکر بپردازیم

حجت الاسلام سیدمحمدمهدی رفیع پور مدرس سطح عالی و خارج فقه در اظهار نظری با بیان اینکه...

تدفین پیکر آیت‌الله حسینی شاهرودی در حرم حضرت معصومه (س)

پیکر مطهر آیت‌الله سیدمحمد حسینی شاهرودی از فقهای حوزه علمیه قم در حرم حضرت معصومه (س...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news