اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 11 خرداد 1399
15 فروردین 1399 15 فروردین 1399
21:55 21:55

ژاکت ساخته شده از مواد بازیافتی

به تازگی ژاکت جدیدی با استفاده از بطری ها و مواد بازیافتی ساخته شده است. این ژاکت تازه ترین نتیجه همکاری صنعت پوشاک اروپا است که در سال 2017 با چهار شریک دیگر با هدف همکاری مشترک برای بستن سریع قرارداد همکاری تشکیل شد.

این ژاکت سه لایه و با کارایی بالا، با همکاری سایر شرکای پوشاک تولید شد که در این میان نه عضو اصلی و سه شریک فناوری وجود دارند. در غرفه نمایشگاهی Sympatex، همه چیز حول هدف اصلی شرکت در همکاری هرچه بیشتر با شرکا برای بستن قرارداد نساجی تا پایان این دهه می چرخد. Sympatex چندین سال پیش مسیری را برای رسیدن به این هدف ترسیم کرده بود و اکنون در حال تلاش برای تحقق اهدافش است.

سال گذشته این شرکت با بالا بردن میزان بهینه سازی خود، اعلام کرد که طی پنج سال حداقل نیمی از مواد اولیه مورد نیاز روکش های کاربردی خود را از مواد بازیافتی صنعت نساجی تأمین کرده است. این شرکت در بیانیه مطبوعاتی گفت: تا سال 2030 تمام مواد مورد استفاده در تولید پوشاک، 100 درصد از مواد بازیافتی تأمین خواهد شد.

برای تأکید بر این هدف، Sympatex اقدام به راه اندازی یک کمپین جدید کرد. والدین شاد اندکی پس از تولد، از فرزند جدید خود استقبال می کنند و با محبت آن را در آغوش خود نگه می دارند. در این کمپین به جای یک کودک، آن چه که آن ها در دست دارند یک ژاکت کاربردی بازیافت شده است. Sympatex می خواهد صنعت و مصرف کنندگان را به این واقعیت حساس کند که امروزه بدون نیاز به کاهش کیفیت می توان لباس های زیست محیطی، بازیافتی و خنثی به آب و هوا را تولید کرد. علاوه بر این، در حالی که بخش اصلی مواد در هنگام بازیافت مجدداً تولید می شود، هر بار کالای واقعی لباس به محصولی کاملاً جدید تبدیل می گردد. ما می خواهیم حتی به کوچک ترین فرزندان این ایده را بیاموزیم که نوع لباس می تواند تا حد زیادی در رفتار ما نقش داشته باشد.

مدیرعامل شرکت می گوید: از این گذشته، سال ها طول می کشد تا یک ژاکت واقعاً روح خود را پرورش دهد و بتواند داستان های خودش را بازگو کند. از جمله موارد دیگر، امسال در غرفه نمایشگاهی ما یک ژاکت کاربردی 30 ساله Sympatex را ارائه می دهیم که البته کاملاً کاربردی است.

آن چه که در صنعت ما به عنوان یک ابتکار زیست محیطی از آن تجلیل می کنند، رعایت کامل بهداشت بوده است.

کتابچه راهنمای این محصول به دو زبان آلمانی و انگلیسی در غرفه نمایشگاهی Sympatex در دسترس خواهد بود.

اخبار مرتبط

icon news

برخی از حقایق درباره محیط زیست

برخی از افراد به دلیل علاقه به محیط زیست همیشه تلاش می کنند به حفظ و پاکیزگی آن کمک ک...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news