اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 09 خرداد 1399
16 فروردین 1399 16 فروردین 1399
14:25 14:25

رونالدو افسانه‌ای می‌شود!

فوربس اعلام کرد با وجود موافقت کریستیانو رونالدو با کاهش 4 میلیون یورویی دستمزدش، او به زودی اولین فوتبالیستی خواهد بود  که ثروتش به یک میلیارد دلار می‌رسد.

به گزارش سلام نو، کریستیانو رونالدو اخیرا برای کمک به باشگاهش یوونتوس در مواجهه با بحران مالی ناشی از ویروس کرونا موافقت کرد که دستمزد او با کاهشی 4 میلیون یورویی مواجه شود.  این تصمیم رونالدو در کنارسایر بازیکنان یوونتوس گرفته شد و باعث شد این باشگاه در شرایط دشوار فعلی با کمکی 115 میلیون یورویی مواجه شود.

اما نشریه فوربس می‌گوید رونالدو علاوه بر درآمد مستقیم فوتبالی خود در بیرون از مستطیل سبز هم درآمدهای هنگفتی دارد و به زودی کل دارایی‌های او به مرز 1 میلیارد دلار رسیده و او به این ترتیب به اولین فوتبالیست میلیارد دلاری تاریخ تبدیل خواهد شد.

بر اساس این گزارش رونالدو سال گذشته میلادی رویهم‌رفته 100 میلیون یورو درآمد داشته و این در حالی بوده که دریافتی او از باشگاه یوونتوس با احتساب پاداش‌ها نزدیک به 60 میلیون یورو بوده. یعنی رونالدو در این یک سال چیزی نزدیک به 40 میلیون یورو از منابعی به جز فوتبال درآمد داشته است.

در گزارش فوربس اشاره شده که رونالدو هر ساله چیزی نزدیک به 40 میلیون یورو از شرکت در پروژه‌های تبلیغاتی درآمد دارد. از جمله مهمترین پروژه‌های تبلیغاتی رونالدو می‌توان به حضور او در تبلیغات کمپانی نایک اشاره کرد. از این گذشته رونالدو یکی از سفرای تبلیغاتی بازی‌های کامپیوتری فیفا بوده و عکس او روی جلد بازی FIFA19 منتشر شده است.

رونالدو که به زودی به مرز دارایی یک میلیارد دلاری می‌رسد اولین فوتبالیست تاریخ و سومین ورزشکار فعالی است که به این مرز می‌رسد. دو ورزشکار دیگری که پیش از او به چنین ثروتی دست یافته بودند فلوید می‌ودر بوکسور و تایگر وودز گولف‌باز هستند.

رونالدو در حال حاضر پشت سر مسی ستاره آرژانتینی بارسلونا و نیمار، ستاره برزیلی پاری سن ژرمن در بین فوتبالیست‌های فعال دنیا سومین دستمزد بالا را دریافت می‌کند ولی درآمدهای هنگفت او از پروژه‌های تبلیغاتی و فعالیت‌های تجاری بیرون از فوتبال او را به پولدارترین فوتبالیست دنیا تبدیل کرده است.

/ورزش3

اخبار مرتبط

icon news

قرنطینه رونالدو تمام شد

کریستیانو رونالدو مهاجم یوونتوس ۱۴ روز قرنطینه‌اش تمام شده و به تمرینات این تیم بازمی...

غیبت ستاره فرانسوی باعث خشم یوونتوس شد

غیبت آدرین رابیو، هافبک 26 ساله فرانسوی باعث عصبانیت باشگاه یوونتوس شده است.

بازیکن مورد علاقه یورگن کلوپ مشخص شد

یورگن کلوپ سرمربی لیورپول از بین کریستیانو رونالدو و لیونل مسی، مسی را فوتبالیست بهتر...

یوونتوس تمرینات بدون رونالدو را از سر گرفت

 تمرینات تیم یوونتوس بدون حضور کریس رونالدو ستاره پرتغالی این تیم آغاز شد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news