اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 14 خرداد 1399
16 فروردین 1399 16 فروردین 1399
14:07 14:07

حشدالشعبی آمریکا را تهدید کرد!

در پی بالا گرفتن تهدیدها در عراق «کریم علیوی» عضو کمیته امنیت و دفاع در پارلمان عراق به آمریکا هشدار داد اگر حمله‌ای علیه الحشد الشعبی صورت گیرد  برای منافع آمریکا نتایج سنگینی به بار می‌آورد.

هشدار شدیداللحن حشد به آمریکا: عواقب سنگینی در انتظارتان است

به گزارش سلام نو، عضو کمیته امنیت و دفاع در پارلمان عراق در گفت‌وگو با خبرگزاری «المعلومه» گفت: «هر گونه حمله آمریکا به تشکیلات الحشد الشعبی، فرماندهان آن یا گروه‌های مقاومت، واکنش سختی علیه منافع این کشور در پی خواهد داشت».

کریم علیوی با بیان اینکه الحشد الشعبی «نهرهای خون» فدا کرده است تا از  عراق و مردم آن دفاع کند، تأکید کرد که در دفاع از این گروه اهمال نخواهند کرد.

علیوی همچنین تأکید کرد که الحشد الشعبی عراق و مردم آن را از بزرگ‌ترین توطئه تاریخ که آمریکا و هم‌پیمانانش در منطقه آن را پی ریزی کرده بودند، نجات داد. او با اشاره به این توطئه گفت که آمریکا و هم‌پیمانان آن قصد داشتند با طرح خود عراق را تکه تکه کنند و آن را در زیر پای «یک سازمان تروریستی تندرو که چند سازمان عربی معروف آن را تغذیه می‌کردند، قرار دهند.

عضو کمیته امنیت و دفاع در پایان گفت: «الحشد الشعبی نیرویی توانمند و مقتدر است و آمریکا خیلی خوب با توانایی‌هایی جنگی آن آشناست».

وی در پایان با بیان اینکه الحشد الشعبی از جانب تمام مردم عراق حمایت می‌شود، تأکید که آمریکا در هر نبردی با این گروه شکست خواهد خورد.

پیشتر، پایگاه نظامی «کی وان» آمریکا در کرکوک در ۲۷ دسامبر ۲۰۱۹ (ششم دی ماه۹۸) هدف حمله راکتی افرادی ناشناس قرار گرفت که با کشته شدن یک نظامی آمریکایی و سه نظامی دیگر همراه بود.

به دنبال آن دولت آمریکا  گروه «کتائب حزب الله» وابسته به سازمان الحشد الشعبی را بدون هیچ گونه سندی مسئول این حمله معرفی کرد و چند روز بعد  مقر این نیروها در منطقه «القائم» در غرب استان الانبار توسط ائتلاف بین المللی بمباران شد که در این حمله ۲۷ نفر از نیروهای تیپ‌های ۴۵ و ۴۶ کتائب حزب الله شهید و ۵۱ نفر دیگر زخمی شدند.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

وعده جو بایدن برای ترمیم زخم‌های نژادپرستی در آمریکا

نامزد انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا طی سخنرانی خود وعده داد که اگر به مقام ریاست‌جمهوری برسد، ...

حکومت نظامی در زندان‌های آمریکا

یک رسانه آمریکایی اعلام کرد برای نخستین‌بار در ۲۵ سال گذشته، حکومت نظامی در زندان‌های...

ارتش آمریکا مقابل مردم آمریکا

جو بایدن، نامزد دموکرات‌های آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد ترامپ از ارتش آ...

یک هواپیما در ایلینویز آمریکا سقوط کرد

دیک هواپیمای کوچک در جنوب ایلیونز آمریکا سقوط کرد و چهار تن جان باختند.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news