اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 09 خرداد 1399
16 فروردین 1399 16 فروردین 1399
14:37 14:37

کرونا از طریق تماس جنسی سرایت می کند؟

دکتر سید محمد علوی، مدیرگروه بیماری‌های عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: از آنجا که هنوز زمان زیادی از وجود ویروس کرونا در جهان نگذشته و اطلاعات ما درباره این ویروس اندک است نمی توان به برخی از سوالات در مورد آن جواب داد.

آیا انتقال کروناویروس از طریق تماس جنسی ممکن است؟

به گزارش سلام نو، مدیرگروه بیماری‌های عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به احتمال انتقال کروناویروس از راه تماس جنسی گفت: باید این ویروس و بیماری را بیشتر بشناسیم و در این شرایط باید این‌گونه فکر کنیم که این ویروس ممکن است همه علائم را بدهد و از همه طریق منتقل شود.

دکتر سید محمد علوی، در خصوص انتقال کروناویروس از طریق تماس جنسی، اظهار کرد: هنوز زمان زیادی از ورود این ویروس به جهان هستی و مملکت ما نگذشته است و نمی‌توان جواب برخی سوال‌ها را پاسخ داد.

وی افزود: پیش از این بسیاری از مطالب گفته شده بود اما در عمل مشاهده کردیم که وضعیت بدتر بوده است؛ مثلا در ابتدا فکر می‌کردیم میزان مرگ و میر ناشی از این ویروس ۲ درصد است اما اکنون مشاهده می‌کنیم که مرگ و میر بسیار بیشتر از این رقم است.

علوی ادامه داد: اکنون مشاهده شده که میزان واگیری این ویروس نیز بسیار بیشتر از آن است که فکر می‌کردیم و مشاهده می‌شود علائم بیماری نیز بسیار فراتر از مواردی است که در ابتدا بیان می‌شد. ابتدا گفته می‌شد که کروناویروس جدید، تنها سیستم تنفسی را درگیر می‌کند اما  اکنون می‌بینیم که قلب، مغز و حتی بویایی و چشایی را نیز درگیر می‌کند.

مدیرگروه بیماری‌های عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ادامه داد: هنوز موارد زیادی در مورد کرونا وجود دارد که نمی‌توانیم به آن‌ها پاسخ دهیم زیرا باید این ویروس و بیماری را بیشتر بشناسیم.

وی با اشاره به احتمال انتقال کروناویروس از راه تماس جنسی نیز تصریح کرد: در این شرایط باید این‌گونه فکر کنیم که این ویروس ممکن است همه علائم را بدهد و از همه طریق منتقل شود. درست است که اکنون می‌گوییم بیشترین راه انتقال ویروس از طریق قطرات تنفسی و تماس با سطوح آلوده است اما این موضوع به معنی این نیست که این بیماری از راه‌های دیگر منتقل نمی‌شود. باید منتظر بمانیم تا تحقیقات و بررسی‌های بیشتری انجام شود.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

دورکاری‌ تمام شد؛ به محل کار برگردید

با پایان دورکاری در بیشتر ادارات، کارمندان باید به سرکار خود برگردند که در این بین نگ...

کرونا در ۳ استان ایران اوج گرفت!

ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت گفت: فرضیه عدم انتقال کرونا در مناطق گرمسیری رد شده...

شناسایی ۲۸۱۹ بیمار کرونایی جدید/ ۸ استان در وضعیت هشدار قرار دارند

 دکتر حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد: ۲۸۱۹ مورد جدید کووید۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته د...

آمار خوش کرونایی از تهران؛ ۸۸ درصد مبتلایان بهبود یافتند

علیرضا زالی فرمانده عملیات مقابله با کرونای تهران گفت: در سایه همت سفیدپوشان عرصه سلا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news