اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 05 خرداد 1399
16 فروردین 1399 16 فروردین 1399
15:20 15:20

نگهداری اجساد در سردخانه فروشگاه مواد غذایی در فرانسه

دفتر مرکزی پلیس فرانسه در بیانیه‌ای اعلام کرد سردخانه بزرگترین بازار مواد غذایی در اروپا در پاریس به نگهداری اجساد جان‌باختگان ناشی از ابتلا به ویروس کرونا اختصاص یافته است.

کرونا در فرانسه؛ سردخانه فروشگاه مواد غذایی، محل نگهداری اجساد

به گزارش سلام نو، «رونگیس» Rungis بزرگترین بازار مواد غذایی در اروپا سردخانه خود را در پاریس به نگهداری تابوت‌های اجساد جان‌باختگان ناشی از ابتلا به بیماری کووید-19 اختصاص داده است.

دفتر مرکزی پلیس فرانسه در بیانیه‌ای اعلام کرده که نخستین تابوت‌ها از روز جمعه در این سردخانه جای گرفته و خانواده‌های جان باختگان می‌توانند از روز دوشنبه به آنها دسترسی داشته باشند.

این بازار همزمان با این اقدام، به فعالیت اصلی خود و فروش مواد غذایی نیز ادامه می دهد.

سردخانه رونگیس، ظرفیت ۸۰۰ تا یک هزار تابوت را دارد.خبرگزاری فرانسه به نقل از «دیدیه لالمان» رئیس پلیس پاریس گزارش داده است که این اقدام برای کاهش فشار شدیدی که بر سازمان دهندگان سردخانه ها وجود دارد، ضروری بود. این مقام پلیس گفته که پیش بینی می شود این بحران برای چندین هفته ادامه یابد.

به گفته پلیس فرانسه، پاریس، بیشتر از دیگر مناطق فرانسه از اپیدمی ویروس کرونا متاثر شده است. تابوت های قربانیان از این سردخانه به قبرستان های فرانسه و یا خارج از این کشور انتقال داده می شوند.

هشدار فرانسه نسبت به عوارض جانبی برخی داروهای کمک درمانی کرونا

یورونیوز هم نوشت: نهاد نظارتی بر سلامت فرانسه نسبت به عوارض جانبی داروهایی که برای مقابله با «مالاریا و ایدز» به کار می‌روند و در کنترل بیماری کرونا نیز اثر دارند، هشدار داد.به گفته این نهاد نظارتی سه نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ که سرخود این داروها را مصرف کرده‌اند، تاکنون جان باخته‌اند. بیش از ۳۰ مبتلای دیگر نیز با عوارض جانبی حاد این داروها روبرو شده‌اند.

بر اساس گزارش این نهاد نظارتی، داروی «هیدروکسی کلوروکین» با نام تجاری به «پلاکونیل» اثرات جانبی سوئی بر روی برخی از مبتلایان داشته است.

آژانس ملی نظارت بر سلامت ساختار پزشکی فرانسه در پی ادعای یکی از متخصصین عفونی این کشوراین گزارش را منتشر کرده است.

«دیدیه رائول» پروفسور و رئیس موسسه «عفونت‌های خاورمیانه‌ای» مقیم شهر مارسی مدتی است با انتقاد از سخنان مقامات وزارت بهداشت این کشور تاکید می کند «هیدروکسی کلوروکین» تاثیر فراوانی بر بهبود بیماران مبتلا به کووید-۱۹ دارد.

با این حال آژانس ملی نظارت بر سلامت ساختار پزشکی می گوید حتی داروی مبارزه با مالاریا، لوپوس، هم نمی‌تواند بدون تجویز پزشک از سوی مبتلایان به کووید-۱۹ مصرف شود.

هم چنین این نهاد دولتی فرانسه تاکید کرد که ترکیب دو نوع آنتی بیوتیک، «آزیترومایسین و کالترا»، که برای درمان برخی از بیماران مبتلا به ایدز استفاده می‌شود به دلیل عوارض جانبی که دارد نباید بدون دستور پزشک مصرف شود.

تا این لحظه، شمار جان‌باختگان کرونا در فرانسه به ۶هزار و ۵۰۷ نفر رسیده است. در مجموع، ۸۲هزار و ۱۶۵ نفر به کرونا مبتلا شده و ۱۴هزار و ۸نفر هم بهبود یافته اند.

اگر چه مقام‌های فرانسوی می‌گویند که شمار بیمارانی که در وضع شدید بیماری قرار دارند، کاهش یافته است، اما در زمان حاضر فرانسه پس از ایتالیا و اسپانیا بالاترین آمار جان‌باختگان کرونا در اروپا را دارد.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

ورود برزیلی‌ها به آمریکا ممنوع شد!

کاخ سفید اعلام کرد به دلیل شیوع بالای کرونا در برزیل ورود مسافران از این کشور به آمری...

واکنش چین به پرداخت خسارت شیوع کرونا

 «وانگ یی» وزیر خارجه چین گفت: ویروس مرز و نژاد نمی شناسد و دریافت خسارت شیوع کرونا ا...

نخست وزیر مالزی به قرنطینه رفت

محی‌الدین یاسین، نخست وزیر مالزی به دلیل حضور در یک نشست که یک مقام مالزیایی مبتلا به...

افزایش شمار مبتلایان به کرونا در اندونزی

وزارت سلامت اندونزی اعلام کرد تعداد کل مبتلایان به کووید_19 در این کشور مرز ۲۱ هزار ن...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news