اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 09 خرداد 1399
16 فروردین 1399 16 فروردین 1399
14:32 14:32

آیا به اندازه کافی باهوش هستید؟

اغلب اوقات، ساده ترین معماها می توانند ناامید کننده ترین باشند. ساعت ها به یک معما خیره می شوید اما جواب را نمی یابید. شما در پایان فکر می کنید، چرا من نمی توانم جواب را پیدا کنم؟ مشکل چیست؟

نگران نباشید. اگر این بحران برای مدیریت در محل کار یا یافتن راه حل برای یک مسئله پیچیده همین لحظه ایجاد شود، احتمالاً از پس آن بر می آیید. دلیلش این است که مغزهای بزرگسالان آنقدر خوب و رشد یافته هستند که مسائل پیچیده را تشخیص می دهند.

به نظر می رسد بسیار واضح است. اما حقیقت این است که اکثر افراد وقتی به تصویری نگاه می کنند قادر به گرفتن و ثبت آن در ذهن خود نیستند. پیدا کردن اشتباه همیشه آسانتر است وقتی بدانید که به دنبال چه چیزی هستید. این در مورد جدول کلمات یا معماهای حروف نیز اتفاق می افتد.

دلیل این امر این است که مغز انسان به دلایلی غیرقابل توضیح، استفاده دوم از کلمه را ثبت نمی کند. بسیاری از ما هنگام تایپ کردن مقالات، دو بار اشتباه تایپ نسبت به نگارش با دست داریم .

راه حل

انجام تست های هوش تصویری یا جدول کلمات متقاطع راه هایی هستند که به تقویت و فریب ذهن کمک می کنند. این تست ها ذهن و مغز را درگیر و پویا نگه می دارند. بنابراین اگر از انجام معماهای تصویری لذت می برید ولی هنگام رویارویی با آن ها احساس عجز می کنید بیشتر و بیشتر تمرین کنید. در نهایت مغزتان تسلیم خواهد شد. این تست ها کدهایی لازم را برای حل مساله به مغز ارسال و در آنجا ثبت می کنند.

اخبار مرتبط

icon news

نکاتی برای باهوش به نظر رسیدن

تأثیری که در ملاقات اول روی افراد می گذارید بسیار مهم است. در محیط کار شما باید افراد...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news