اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 05 خرداد 1399
16 فروردین 1399 16 فروردین 1399
15:53 15:53

از بین بردن چروک پیشانی

پیری و چین و چروک برای همه برای افراد واقعیتی دشوار و غیرقابل قبول است، به خصوص چین و چروک های پیشانی، با این‌ وجود همیشه ممکن است روشی برای دور کردن چین‌وچروک‌های پیشانی وجود داشته باشد.

با افزایش سن، میزان پروتئین‌های کلاژن و الاستین در داخل پوست کاهش می یابد و باعث می شود پوست نازک تر و مستعد آسیب به نظر برسد. با افزایش سن، آسیب های بیرونی که شامل آلودگی محیط می شود، کمبود آب بدن و دسترسی آلودگی بیرونی به پوست در طی سالیان متمادی، چین و چروک ها را عمیق تر کند. این در حالی است که تکرار بی شمار حالت چهره صورت نیز موجب چروک می شود، از جمله اخم کردن یا تکان دادن به مدت طولانی در ابرو یا دور لب.

دلایل چین و چروک های پیشانی

قبل از شروع به ترمیم، ابتدا دلایل این آثار در پیشانی را بررسی می کنیم. هر چند وقت یک‌بار به سادگی یک عامل و بعضی اوقات برخی از عوامل برای ایجاد چروک‌ها ادغام می شوند:

·       افزایش سن و پیری

·       اشعه UV

·       تکرار حالات چهره به صورت اخم

·       سیگار کشیدن

·       برنامه کاهش وزن ناسالم

·       کمبود آب بدن

·       فشار و افسردگی

·       از دست دادن خواب

·       ژنتیک

درمان های تخصصی برای رفع چین و چروک های پیشانی

۱ بوتاکس و پرکننده ها

اخیراً، بوتاکس و پرکننده های تزریقی گزینه های بسیار معروف برای از بین بردن ردپای چروک های عمیق هستند که باید توسط پزشک متخصص و دارای مجوز انجام شود. به یاد داشته باشید که این پاسخ موقت است و مانند همه ماده های شیمیایی دیگر، دارای عوارض است.

۲. بازسازی لیزر

از مدتها قبل برای کاهش چروک از لیزر استفاده شده است. پرتوهای خفیف لایه های آسیب دیده فوقانی را دفع کرده و پوست زیرین را نمایان می کند که عاری از خطوط اخم و چروک است. این روش نسبت به بوتاکس و پرکننده ها ماندگار تر است تا زمانی که مراقبت از پوست به طور مداوم باشد و در برابر نور خورشید قرار گرفتن به حداقل برسد.

درمان های خانگی برای از بین بردن چین‌وچروک‌های پیشانی

۱. روغن نارگیل

مواد: روغن نارگیل گیاهی

دستورات: چند قطره روغن نارگیل را در پیشانی و صورت خود بمالید به مدت چند دقیقه تا روغن کاملاً جذب شود.

تکرار کنید: هر شب قبل از خواب

دلیل تأثیر: روغن نارگیل پوست را مرطوب می کند، در حالی که با رادیکال های آزاد که علل پیری پوست است، مبارزه می کند، به تدریج خطوط پیشانی را دفع می کند و پوست را جوان تر و پرانرژی می کند.

۲. روغن کرچک

مواد تشکیل دهنده: روغن کرچک

دستورات: یک یا دو قطره روغن کرچک را با حرکات ملایم به پیشانی خود مالش دهید. بگذارید یک شب کامل زندگی بماند.

تکرار کنید: هر شب قبل از خواب یا در برخی از نقاط روز

دلیل کارآیی: اسید ریکینولیک که در روغن کرچک موجود است، از مواد بازسازی کننده پوست است. به علاوه آنتی اکسیدان آن باعث می شود پوست پیشانی را صاف شود

3. مرکبات

مواد مورد نیاز: یک لیمو تمیز و مقداری پنبه

دستورات: پنبه را با آب لیمو خیس کنید و آن را به پیشانی خود بمالید. اگر پوست حساسی دارید، آب لیمو را با آب مخلوط کنید. بعد از چند دقیقه که لیمو روی پوست خشک شد، با آب بشویید.

تکرار: یک بار در روز

هدف از اثربخشی: مرکبات مثل پرتقال و لیمو از نظر تغذیه ای حاوی مقادیر زیادی C و E برای حفظ پوست سالم هستند. فلاونوئیدهای موجود در مرکبات باعث تقویت مویرگ‌ها و تأمین کلاژن و الاستین پوست می شوند و ظاهری جوانی و درخشان به آن می بخشد.

اخبار مرتبط

icon news

راه های شگفت آور برای کاهش چین و چروک پوست

اصول مراقبت درست از پوست را تمرین کنید‌. اگر واقعاً می خواهید پوستتان جوان به نظر برس...

درمان چین و چروک صورت با روغن بادام

متاسفانه پوست برخی از افراد بنا به دلایل مختلف دارای چین و چروک می شود که این خود می ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news