اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 05 خرداد 1399
17 فروردین 1399 17 فروردین 1399
09:45 09:45

دروغ‌گویی آمریکا درباره لغو تحریم غذا و داروی ایران!

ایرج ندیمی نماینده اسبق مجلس اعلام کرد: ایران سال‌هاست که با تحریم های غذا و دارو دست و پنجه نرم می کند و آمریکا در این مورد تبلیغات دروغ می‌کند.

ندیمی: علی‌رغم تبلیغات سیاسی آمریکا، ایران در تحریم غذا و داروست

به گزارش سلام نو، ایرج ندیمی اظهار کرد: کرونا باعث شد تا مشخص شود ادعاهای حقوق بشری بیشتر یک حربه سیاسی است تا واقعیت تمدنی؛ همین شرایط باعث شد برای ضعیف ترین اقشار جامعه دست بسیاری از جریانات پلید به‌خصوص آمریکا در باب ممانعت از دسترسی کشورها به ابزارهای بهداشت و درمانی از جمله برای ایرانیان رو شود.

وی ادامه داد: به طور طبیعی تحریم ها نباید مشمول دارو و غذا می‌شد، اما علی‌رغم تبلیغات سیاسی آمریکا، سال هاست ایران به دلیل مشکلات مالی، ارزی و بانکی دسترسی شفافی به دارو و بهداشت جهانی ندارد. ما این واقعیت را قبول داشتیم، اما کرونا باعث شد دنیا تصویر اصلی آمریکا را ببیند.

این نماینده سابق مجلس گفت: کرونا می‌تواند نقش بسیار تعیین کننده‌ای در آینده کشورها مخصوصا ارتباطات بین‌المللی ایفا کند. دست سیاستمداران را رو می‌کند، استراتژی‌های جدید بین‌المللی را بنا می‌گذارد و روند غلط قدرت‌های پوشالی را اصلاح می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: ما در داخل ایران بعد از کرونا می‌توانیم با چند رخداد رو به رو باشیم. می دانیم که امروز کرونا آثار جدی بر اقتصاد تمام دنیا گذاشته و به طور طبیعی این اثر به داخل کشور ما هم رسیده است، این ویروس می تواند در ایجاد و تعمیق رکود جهانی اثرگذار باشد. همه کشورها باید در این موضوع همپوشانی داشته باشند تا از این مشکل عبور کنیم.

ندیمی گفت: دولت در حوزه هایی مثل مدیریت اجتماعی، مالی، فرهنگی ابتکار عمل هایی مطابق با ذات این بیماری داشته باشد.  حمایت از اقشار کم درآمد و کسب و کارها باید مورد توجه سیاستمداران قرار بگیرد؛ چرا که می تواند ما را با مشکل جدی روبه‌رو کند.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

واکنش وزیر کشور به تحریم شدنش

عبدالرضا رحمانی فضلی، در اولین واکنش وزیر کشور به تحریم شدنش از سوی آمریکا گفت: آمریک...

ترامپ به‌دنبال آزمایش هسته‌ای است!

واشنگتن پُست در گزارشی اعلام کرد نهادهای امنیت ملی آمریکا در حال رایزنی برای انجام او...

افشای جزئیات حساب بانکی شخصی ترامپ

کایلی مک انانی، سخنگوی کاخ سفید که در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی برگه‌ای از دسته چک دو...

آمریکایی‌ها در روز روشن یک نفر را ربودند

خبرگزاری رسمی کشور سوریه اعلام کرد بالگردهای آمریکایی به کمک نیروهای قسد یکی از اهالی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news