اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 08 خرداد 1399
17 فروردین 1399 17 فروردین 1399
13:05 13:05

اولین هواپیما برای انتقال لبنانی‌های مهاجر در ریاض به زمین نشست

نخستین هواپیمای خطوط هوایی خاورمیانه برای انتقال بخشی از مهاجران لبنانی به کشورشان وارد ریاض شد.

فرود اولین هواپیما در ریاض برای انتقال لبنانی‌های مهاجر

به گزارش سلام نو، سرانجام پس از روزها بحث و جدل میان مقام‌های لبنانی ، نخستین هواپیمای خطوط هوایی خاورمیانه امروز وارد ریاض پایتخت عربستان شد تا بخشی از مهاجران لبنانی را که خواهان بازگشت به میهنشان در این روزهای کرونایی هستند انتقال دهد.

قرار است امروز حدود ۴۰۰ تن از این گروه از لبنانی ها توسط شرکت هواپیمایی خاورمیانه لبنان  از کشورهای عربستان ، ابوظبی و نیجریه وارد فرودگاه بین المللی رفیق حریری بیروت شوند.

بر اساس مقرراتی که دولت و وزارت بهداشت لبنان اعلام کرده این مهاجران می بایست با پر کردن فرم های خوداظهاری نسبت به تامین هزینه های درمان و قرنطینه و ماندن در منزل و یا هتل های در نظر گرفته شده اقدام کنند.

هواپیماهایی که نسبت به انتقال این گروه از مهاجران لبنانی اقدام خواهند کرد قرار است دارای تیمی از پزشکان ؛ مسوولان آزمایشگاهی برای انجام آزمایش های ویژه کرونا و ماموران انتظامی و امنیتی باشند.

این هواپیماها در شرایط سخت کنترلی وارد کشورهای میزبان خواهند شد و موقع ورود به بیروت نیز قرار است نظارت های دقیقی برای جلوگیری از انتشار احتمالی ویروس کرونا انجام شود.

بر اساس طرحی که دولت و وزارت بهداشت لبنان ارایه کرده اند قرار است حدود ۲۰ هزار لبنانی که خواهان بازگشت به کشورشان در این روزهای بحرانی کرونایی هستند به تدریج وارد بیروت شده و تحت تدابیر شدید امنیتی و بهداشتی مورد درمان قرار گرفته و یا قرنطینه شوند.

همین رسانه امروز گزارشی از وضعیت نابسامان دانشجویان لبنانی مشغول به تحصیل در روسیه منتشر کرده که در آن دانشجویان لبنانی با ابراز نگرانی از اوضاع قرنطینه در روسیه اعلام کرده اند که منابع مالی و پولی خود را برای ماندن در این کشور به اتمام رسانده اند و نگران ادامه این وضع هستند.

آنان گفته اند بانک های لبنانی با وجود درخواست والدین آنها از ارسال حواله های ارزی برای آنان خودداری می کنند و این موضوع شرایط  دشوار آنان را در این اوضاع کرونایی وخیم تر کرده و احتمال دارد آنان نیز جزو کسانی باشند که خواهان بازگشت به کشورشان باشند.

۱۲ میلیون لبنانی  ( سه برابر جمعیت کنونی و ساکن لبنان ) هم اینک  در کشورهای اروپایی، آمریکای لاتین بخصوص برزیل، کانادا، آمریکا، استرالیا، کشورهای عربی و آفریقایی  زندگی می کنند و ۲۰ هزار مهاجر برای بازگشت به لبنان در مقایسه با کل مهاجران رقم چندان چشمگیری نیست اما با توجه به اینکه لبنان از معدود کشورهایی است که توانسته با اقدامات به موقع جلوی انتشار ویروس کرونا را بگیرد ورود مهاجران این کشور حتی به اندازه ۲۰ هزار تن نیز می تواند شرایط وزارت بهداشت و دولت لبنان برای مهار و کنترل این بیماری را سخت تر کند.

براثر آخرین آمار در لبنان ۵۲۰ نفر مبتلا به ویروس کرونا شده و ۱۷ نفر از بین مبتلایان جان خود را از دست داده اند، همچنین حال ۲۶ نفر از مبتلایان بحرانی است و ۵۰ نفر هم بهبود یافته اند و افزون بر هزار نفر نیز در قرنطینه بسر می برند.

لبنان با ۶۸ مبتلا بین یک میلیون نفر در جهان از نظر میزان آلودگی به این بیماری در رتبه هشتادم قرار دارد. میانگین ابتلا به این بیماری در کشورهای دیگر ۱۰۸ نفر در ازای هر یک میلیون نفر گزارش شده است.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

افزایش قربانیان کرونا در روسیه

مرکز مبارزه با کرونای روسیه اعلام کرد تعداد کل جانباختگان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا...

ابهام در انتشار کرونا از ووهان یا گواندونگ!

مطابق نظرات علمی مختلف ارائه شده،  نظر ترامپ  مبنی بر شیوع کروناویروس در آزمایشگاهی د...

جولان کرونا در سودان

وزارت بهداشت سودان اعلام کرد شمار کل مبتلایان به کووید_19 در این کشور به چهار هزار و ...

رکوردشکنی کرونا در آمریکا

دانشگاه جانز هاپکینز در گزارشی اعلام کرد بیش از 100418 نفر در آمریکا بر اثر ابتلا به ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news