اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 07 خرداد 1399
17 فروردین 1399 17 فروردین 1399
14:34 14:34

نزولی شدن منحنی کرونا در ایتالیا و اسپانیا

مقام‌های اسپانیایی اعلام کردند سرعت ابتلا به ویروس کرونا و آمار جان باختگان در این کشور روندی نزولی در پیش گرفته است.

منحنی کرونا در ایتالیا و اسپانیا نزولی شد

به گزارش سلام نو، مقام‌های ایتالیایی از کاهش تعداد بیماران مبتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه برای نخستین بار از زمان بروز این بحران در این کشور خبر داده‌اند. همچنین سرعت ابتلا به این بیماری مسری و عفونی در اسپانیا و آمار جان باختگان در این کشور روز شنبه (دیروز) روندی نزولی را نشان داد.

با افزایش مرگ و میر ۶۸۱ نفر دیگر و افزایش آمار جان باختگان ایتالیا در نتیجه شیوع ویروس کرونا به ۱۵ هزار و ۳۶۲ نفر، مقام های بهداشتی ایتالیا روز شنبه اعلام کردند که این تعداد از جان باختگان نسبت به آنچه که در روزهای اخیر مشاهده شده کاهش یافته است.

در بخش مراقبت های ویژه ایتالیا در این روز ۳ هزار و ۹۹۴ نفر بستری شدند که نسبت به رقم ۴ هزار و ۶۸ نفری قبلی کاهش نشان می دهد و این کاهش برای اولین بار از زمان شیوع این بیماری همه گیر در شمال ایتالیا از ۲ اسفند (۲۱ فوریه) تاکنون رخ داده است.

یک مقام بخش حفاظت مدنی ایتالیا به خبرنگاران گفت این خبر بسیار مهمی است و این کاهش ۲۴ ساعته به بیمارستان ها اجازه تنفس می دهد.

در اسپانیا نیز پدرو سانچز نخست وزیر  این کشور از پارلمان این کشور خواهد خواست اقدامات قرنطینه را تا ۱۵ روز دیگر ۶ اردیبهشت (۲۵ آوریل) تمدید کند. این درحالیست که سرعت ابتلا به این ویروس و شمار جان باختگان این کشور که بیشترین اسیب را به دلیل شیوع کووید-۱۹ تجربه کرده است، روز شنبه کاهش یافت.

سانچز عصر شنبه در یک کنفرانس خبری تصمیم خود برای درخواست از پارلمان برای تمدید وضعیت اضطراری را که بسیاری از اسپانیایی ها را در سه هفته گذشته خانه نشین کرده است، اعلام کرد.

روز شنبه شمار جان باختگان کرونا در اسپانیا به ۱۱ هزار و ۷۴۴ نفر رسید. روز قبل از آن آمار جان باختگان در این کشور ۱۰ هزار و ۹۳۵ نفر اعلام شد که طبق اعلام وزارت بهداشت اسپانیا افزایش ۷ درصدی را در کل جان باختگان نشان می دهد که در مقایسه با افزایش ۹ درصدی که روز جمعه اعلام شده بود، کاهش نشان می دهد.  این رقم کمتر از حدود ۲۰ درصد افزایشی است که در هفته های گذشته در این کشورثبت شده است.

مقام های بهداشتی اسپانیا می گویند کند شدن روند مبتلایان جدید در این کشور موثر بودن قرنطینه را نشان می دهد.

طبق جدیدترین آمار در ایتالیا تاکنون ۱۲۴ هزار و ۶۳۲ نفر مبتلا شده اند از این تعداد ۱۵ هزار و ۳۶۲ نفر جان باخته اند.

در اسپانیا نیز ۱۲۶ هزار و ۱۶۸ نفر مبتلا و ۱۱ هزار و ۹۴۷ نفر به دلیل ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

کاهش جان باختگان مبتلا به کرونا در فرانسه

بر اساس گزارش فرانس ۲۴، فرانسه هم روز شنبه اعلام کرد که ۴۴۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کرونا جان باخته اند که در مقایسه با رقم روز قبل از آن (۵۸۸ نفر) کاهش نشان می دهد.

یک مقام ارشد وزارت بهداشت فرانسه گفت با این تعداد از زمان آغاز همه گیری در این کشور شمار کلی جان باختگان بیماری کووید-۱۹ به ۷ هزار و ۵۶۰ نفر رسیده است.

فرانسه از ۲۷ اسفند (۱۷ مارس) در قرنطینه بوده و فقط مجوز  برخی سفرهای اضطراری داده شده است.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

آغاز تظاهرات علیه دولت در اکوادور

معترضان اکوادوری در پی کاهش بودجه و دستمزدها که از سوی دولت این کشور برای مقابله با و...

لغو وضعیت اضطراری در ژاپن

طبق اعلام تلویزیون دولتی ژاپن، دولت این کشور با سنجش میزان ابتلا و ریسک شیوع بیماری د...

لغو مجوز استفاده از داروی «آویگان» در ژاپن

دولت ژاپن اعلام کرد مجوز داروی آویگان که برای درمان ویروس کرونا کاربرد دارد را در پای...

بازگشایی مساجد و کلیساها در فلسطین

طبق اعلام محمد اشتیه، نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین، از امروز مساجد و کلیساهای کر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news