اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 09 خرداد 1399
17 فروردین 1399 17 فروردین 1399
15:42 15:42

مورد عجیب دیگر در چین که با کرونا اتفاق افتاد

چینی ها در روز عید «چینگ مینگ» که به دیدار درگذشتگان می روند به دلیل شیوع ویروس کرونا و محدودیت رفت و آمد و تجمع، به روش های اینترنتی برای ادای احترام به درگذشتگان روی آورده اند.

کرونا ادای احترام به اموات را در چین اینترنتی کرد

به گزارش سلام نو، مردم چین در عید «چینگ مینگ» (روز ادای احترام به درگذشتگان) با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و کاهش تجمع، از مراجعه حضوری در قبرستان ها خودداری و از طریق اینترنت به درگذشتگان ادای احترام کردند.

به گزارش سلام نو، عید «چینگ مینگ» که از روز گذشته در چین آغاز شده و تا فردا دوشنبه ادامه دارد یک عید سنتی برای ادای احترام به نیاکان و اموات و غبارروبی مزار درگذشتگان است.

مناطق مختلف چین از ماه مارس امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا محدودیت هایی برای برگزاری مراسم نذر و قربانی و عرضه خدمات غبارروبی در قبرستان ها اعلام کرده است به همین دلیل مردم ضمن حمایت از این محدودیت ها به روش های اینترنتی برای ادای احترام به درگذشتگان روی آورده اند.

شهرداری پکن نیز یک سکوی اینترنتی برای غبارروبی نیابتی و ادای احترام از طریق اینترنت راه اندازی کرد که مورد استقبال مردم قرار گرفت برخی قبرستان ها و آرامگاه ها هم با استفاده از فناوری مدرن خدمات غبارروبی اینترنتی مزار عرضه می کنند.

مردم چین روز گذشته همزمان با آغاز «عید اموات» برای سه هزار و ۳۳۱ نفری که بر اثر شیوع ویروس کرونا در این کشور جان باخته‌اند، عزاداری کردند در این روز، پرچم‌های چین در سراسر کشور و سفارتخانه‌ها و سرکنسولگری‌های خارج از کشور به حالت نیمه افراشته در آمد و تمام فعالیت تفریحی هم متوقف شد.

مردم سراسر چین روز گذشته  ۳ دقیقه سکوت کردند و خودروها، قطارها و کشتی‌ها در حین حرکت سوت کشیدند و زنگ هشدار ضد هوایی نیز در داخل شهرها به صدا در آمد در پکن پایتخت چین نیز پرچم میدان «تیان انمن» به صورت نیمه افراشته در امد و مراسم نظامی به یاد جان باختگان در این مکان برگزار شد.

در ووهان، مرکز استان هوبی کانون شیوع کرونا، همه چراغ‌های راهنمایی در مناطق شهری از ساعت ۱۰ صبح به رنگ قرمز در آمد و تمام ترافیک جاده‌ای به مدت سه دقیقه نیز متوقف شد حدود ۲۵۶۷ نفر برابر با حدود ۷۵ درصد کل تلفات کشور، در شهر ۱۱ میلیون نفری ووهان ثبت شده است.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

کارمندانی که از شنبه نباید سرکار بروند کدامند؟

علیرضا زالی، فرمانده ستاد مبارزه با کرونا شهر تهران با اشاره به آغاز به کار ادارات از...

دورکاری‌ تمام شد؛ به محل کار برگردید

با پایان دورکاری در بیشتر ادارات، کارمندان باید به سرکار خود برگردند که در این بین نگ...

کرونا در ۳ استان ایران اوج گرفت!

ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت گفت: فرضیه عدم انتقال کرونا در مناطق گرمسیری رد شده...

شناسایی ۲۸۱۹ بیمار کرونایی جدید/ ۸ استان در وضعیت هشدار قرار دارند

 دکتر حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد: ۲۸۱۹ مورد جدید کووید۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته د...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news