اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 12 خرداد 1399
18 فروردین 1399 18 فروردین 1399
11:25 11:25
پیشنهاد جدید برای برگزاری جلسات علنی مجلس:

نمایندگان یک ماه از ساختمان مجلس خارج نشوند و به خانه‌هایشان نروند

 اکبر رنجبرزاده عضو هیأت رئیسه مجلس پیشنهاد جدید تعدادی از نمایندگان برای نحوه برگزاری جلسات علنی مجلس را در شرایط کرونایی بیان کرد.

 پیشنهاد متفاوت برای برگزاری جلسات علنی مجلس: هیچ کدام از نمایندگان یک ماه از ساختمان مجلس خارج نشده و به خانه‌هایشان نروند

به گزارش سلام نو، اکبر رنجبرزاده عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، با اشاره به برخی پیشنهادات مطرح شده از سوی تعدادی از نمایندگان درباره نحوه حضورشان در مجلس در شرایط بحران کرونا، گفت: تعدادی از نمایندگان پیشنهاد کرده‌اند برای تسریع در روند برگزاری جلسات علنی پارلمان، هیچ کدام از آنها به مدت یک ماه از ساختمان مجلس خارج نشوند و به خانه هایشان نروند.

وی افزود: طبق این پیشنهاد، نمایندگان خواهان این هستند که به مدت یک ماه و نهایتا تا فروکش کردن اپیدمی کرونا، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا در مجلس حضور داشته باشند و جلسات مجلس و کمیسیون ها نیز طبق روال به صورت حضوری برگزار شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه پیشنهاد نمایندگان برای حضور یک ماهه در ساختمان مجلس در هیئت رئیسه مورد بررسی قرار خواهد گرفت، تاکید کرد: در صورتی که این پیشنهاد مورد تصویب هیئت رئیسه مجلس قرار گیرد، می‌بایست اکثریت نمایندگان نیز با آن موافقت کنند.

رنجبرزاده در پایان خاطرنشان کرد: در شرایط بحران کرونا و تعطیلی جلسات حضوری مجلس، تعداد زیادی از نمایندگان خواهان برگزاری جلسات علنی و ایجاد سازوکارهایی به این منظور بوده‌اند که احتمالا تصمیماتی در این زمینه اتخاذ شود.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

قوه قضائیه به ماجرای مرگ آسیه پناهی ورود کند

سیدناصر موسوی‌لارگانی نماینده مردم فلاورجان در مجلس یازدهم گفت: از قوه قضائیه می‌خواه...

ماجرای مرگ آسیه پناهی در مجلس مطرح شد

الهام آزاد نماینده مردم نائین، خور و بیابانک در جلسه علنی امروز مجلس از حادثه اخیر در...

حواشی جلسه علنی مجلس/ تذکر جدی قالیباف به نمایندگان بی نظم!

 سر و صدا و بی‌نظمی در جلسه امروز مجلس شورای اسلامی با تذکر رئیس مجلس همراه شد.

مجلس سه‌شنبه با جمعی از وزرا جلسه غیرعلنی دارد

علی نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد سه‌شنبه جلسه غیرعلنی با حضور جمعی از...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news