اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 13 خرداد 1399
18 فروردین 1399 18 فروردین 1399
11:41 11:41

موسوی: ملت ایران از رنج کسی خوشحال نمی‌شود / ما را به خیر آمریکا امیدی نیست شر مَرسانند

سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در اولین نشست خبری سال99 گفت: در این شرایط بحران کرونا ملت ایران از رنج کسی خوشحال نیست اگرچه برخی کشورها خواستند از این مساله سوءاستفاده کنند.

ما را به خیر آمریکا امیدی نیست شر مَرسانند/ ملت ایران از رنج کسی خوشحال نیست/ کشورهای دنیا به قلدری‌های آمریکایی‌ها گوش ندهند

به گزارش سلام نو، سیدعباس موسوی در نخستین نشست خبری خود در سال ۱۳۹۹، صبح امروز با  تبریک سال نو و ابراز امیدواری برای شروع سالی توأم با سلامتی برای مردم ایران و جهان و فائق آمدن بر ویروس کرونا و زندگی در جهانی عاری از انواع ویروس اعم از ویروس کرونا و ویروس تروریسم گفت: دو روز آینده روز ملی فناوری هسته‌ای است که جا دارد از همه دانشمندان هسته‌ای یاد کنیم و شهدایی که در این راه تقدیم انقلاب و ایران کردیم و امیدواریم این فناوری ملی و بومی با صلابت و قدرت روز به روز بالنده‌تر شود و در خدمت صلح و رفاه مردم باشد.

ملت ایران از رنج کسی خوشحال نیست

وی افزود: امروز بحث کرونا مهم‌ترین بحث جهان است و من ابراز همدردی جهانی می‌کنم با بیش از ۲۰۰ کشوری که درگیر این ویروس هستند. آمارها در آمریکا و کشورهای اروپایی رو به رشد است و من با همه خانواده‌ها و ملت و دولت‌ها ابراز همدردی می‌کنم. ایرانی‌ها نشان داده‌اند که ملتی قدردان هستند و ما اعتقاد داریم بنی آدم اعضای یک پیکرند و قطعا در این شرایط ملت ایران از رنج کسی خوشحال نیست اگرچه برخی کشورها خواستند از این مساله سوءاستفاده کنند اما ملت ایران اینچنین نیست.

ویروس کرونا باعث شد یک همبستگی جهانی شکل بگیرد

سخنگوی وزارت امور خارجه یادآور شد: جا دارد اشاره‌ای مجدد به کمک‌هایی کنم که ملت و دولت ایران از سوی بیش از ۳۰ کشور و نهاد دریافت کرد. ایرانی‌های مقیم خارج هم زحمات زیادی کشیدند و کمک‌های زیادی را ارسال کردند. این ویروس باعث شد یک همبستگی جهانی شکل بگیرد و در کشور ما هم ضمن اینکه همبستگی بین اقشار مختلف ایجاد شد، افراد مختلفی اقدام به ایجاد کمپین‌های بین‌المللی کردند و بعد انسانی تحریم‌ها را برجسته کردند که جا دارد از این کمپین‌ها قدردانی کنم.

از همه کشورهای دنیا می‌خواهیم به قلدری آمریکایی‌ها گوش ندهند

وی در پاسخ به این سوال که برخی افراد در ایالات متحده خواهان تعلیق تحریم‌های ایران شده‌اند اما دولت ایالات متحده به این درخواست‌ها توجهی ندارد، گفت: ما همواره شاهد اظهارات متفاوت از مسئولان ایالات متحده هستیم که گاهی انسان فکر می‌کند حاکمیت آمریکا یکپارچه نیست. آنچه برای ما مهم است این است که این تحریم‌ها ظالمانه است و ما به گوش دنیا رسانده‌ایم که این تحریم‌ها غیرقانونی و ظالمانه است که نباید مانع کمک‌رسانی به مردم ایران شوند و اجازه دهند ایران بتواند اقلام دارویی خود را به سهولت خریداری کند. ما از همه کشورهای دنیا می‌خواهیم به این تحریم‌های یکجانبه و ظالمانه وقعی ننهند و گوش به قلدری آمریکایی‌ها ندهند.

ما را به خیر آمریکایی‌ها امید نیست فقط شر مرسانند

سخنگوی دستگاه در پاسخ به سوال ایلنا مبنی بر اینکه از آغاز شیوع کرونا در ایران و درخواست برخی نهادها و سازمان‌ها و همچنین رهبران کشورها از ایالات متحده برای تعلیق تحریم‌ها علیه کشورمان؛ شاهد اظهاراتی خلاف واقع از مسئولان کاخ سفید مبنی بر عدم تحریم دارو و تجهیزات پزشکی بودیم؛ در آخرین اظهارنظر اما رئیس‌جمهور ایالات متحده اعلام کرده که ایران درخواستی برای تعلیق تحریم‌های خود به این کشور ارائه نداده است؛ موضع وزارت امور خارجه مشخصا در خصوص این اظهارات چیست؟ آیا اساسا ایران باید مستقیما از آمریکا برای تعلیق تحریم‌ها درخواست کند، گفت: ما به طور رسمی از سوی رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه درخواست خود را اعلام کرده‌ایم و گفته‌ایم که این تحریم‌ها را نمی‌پذیریم و آقای ظریف هم به دبیرکل سازمان ملل در این رابطه نامه نوشته‌اند و دیوان بین‌المللی دادگستری هم رای داده که ایالات متحده باید تحریم‌ها را بردارد اما با خوی قلدری آمریکا همه این درخواست‌ها نادیده گرفته شده است. مردم ایران این فریب‌ها را می‌شناسند و امیدی هم به کمک آمریکا ندارند و لازم است بگوییم ما را به خیر آنها امید نیست فقط شر مرسانند.


/ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

موسوی: دنیا صدای مظلومیت مردم آمریکا را شنید / پاسخ تحریم هسته‌ای آمریکا را می‌دهیم

 سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه خطاب به مردم‌ آمریکا گفت دنیا صدای مظلومیت شم...

قالیباف: اگر آمریکا شیطان بزرگ نیست پس چیست؟

محمد باقر قالیباف، رییس جدید مجلس شورای اسلامی در واکنش به کشته شدن یک جوان سیاه‌پوست...

روحانی: مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا محدودیت‌ها برنگردد

 حسن روحانی رئیس جمهوری گفت:از همه مردم کشور می‌خواهیم با دقت پروتکل‌های بهداشتی را د...

روحانی: باید به مسیر طبیعی زندگی برگردیم

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در جلسه روسای کمیته‌های تخصصی مقابله با کرونا بیان ک...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news