اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 05 خرداد 1399
18 فروردین 1399 18 فروردین 1399
20:16 20:16

6 وسیله که هرگز نباید با شیشه پاک کن تمیز شوند

 یک بطری شیشه پاک کن در هر خانه ای وجود دارد. این مایع معمولاً به رنگ آبی است و برای تمیز کردن سریع پنجره ها، آینه ها و محفظه های شیشه ای مفید است. با این حال، وسایلی وجود دارند که نباید برای تمیز کردنشان از شیشه پاک کن استفاده کرد. در زیر به آن ها اشاره شده است.

1. صفحه نمایش

اگر لازم است، لکه های  روغنی را از روی لپ تاپ، تلویزیون یا تلفن پاک کنید، برای این کار از شیشه پاک کن استفاده نکنید. این مواد اغلب روی دستگاه های الکترونیکی باقی می مانند و به آن آسیب می زنند. درعوض، یک پارچه میکروفیبر را با کمی آب خیس کرده یا تمیز کننده مخصوص وسایل الکترونیک را انتخاب کنید.

2. پوست

به تازگی، مطلبی در اینترنت به چاپ رسیده، مبنی براینکه با استفاده از شیشه پاک کن، می توانید پوست خود را برنزه کنید. این کار را انجام ندهید، زیرا پاک کننده های شیشه ای پوست را زبر کرده و باعث خشک شدن آن می شوند.

3. سفید کننده

هرگز مواد شوینده را با سفید کننده مخلوط نکنید. اگر سفید کننده را با ماده تمیز کننده شیشه پاک کن یعنی آمونیاک مخلوط کنید، ماده خطرناکی به نام کلرامین آزاد می شود. این می تواند بسیار مضر باشد.

4. صفحه پیشخوان گرانیت

برای تمیز کردن صفحه پیشخوان گرانیت از شیشه پاک کن استفاده نکنید. این کار برای سنگ هایی مانند گرانیت و مرمر بسیار مضر است و می تواند آسیب دائمی ایجاد کند. پاک کننده شیشه ای می تواند باعث لکه دار شدن و خرده شدن لایه محافظ شود.

5. چوب

می توانید از یک شیشه پاک کن کوچک برای کف پوش استفاده کنید، اما چوب و یا چوب های غیر فرآوری شده فقط با یک لایه نازک از رنگ پوشیده شده اند. استفاده از شیشه پاک کن، باعث ایجاد لکه های زشت روی آن ها می شود.

6. شیشه اتومبیل

هرگز نباید شیشه های اتومبیل را با شیشه پاک کن تمیز کنید. این می تواند باعث ایجاد رگه ها و لکه های تار روی شیشه شود.

اخبار مرتبط

icon news

پاک کردن جای چسب از روی شیشه

پاک کردن جای چسب از روی شیشه شاید کاری سخت و زمان بر به نظر برسد. گفتنی است باقی مان...

مصرف مواد مخدر؛ یکی از رفتارهای پُر خطر

ایرانیان قدیم نیز با این ماده آشنا بودند و از شربت تریاک به عنوان یک مسکّن قوی برای ا...

روش های تمیز کردن شیشه و پنجره

تمیز کردن شیشه و پنجره در بیشتر موارد به دلیل در دسترس نبودن می تواند کاری سخت باشد ا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news